Lech Wałęsa

Legenda „Solidarności” kolejny raz zaskoczyła Polaków. Tym razem Lech Wałęsa ostro skrytykował Donalda Tuska. To zadziwiające, zważywszy na fakt, że nie tak dawno popierał lidera Platformy Obywatelskiej. Co takiego zarzucił politykowi były prezydent?

Lech Wałęsa stwierdził, że lider opozycji „nigdy nie pracował”

Była głowa państwa właśnie wbiła potężną szpilę w Donalda Tuska. Zdaniem Lecha Wałęsy szef Platformy Obywatelskiej „nigdy nie pracował”. Z pewnością te słowa 79-latka są dość szokujące.

„Donald Tusk jest najlepszym teoretykiem, z praktyką to mam wątpliwości, bo on nigdy nie pracował, on pisał tylko, to ja jestem bardziej praktyczny. Chociaż ja nie mam nic przeciwko teorii tylko ja teorię włączam do praktycznej realizacji, a teoretycy odwrotnie: swoje absurdalne pomysły chcą w praktyce realizować” – stwierdził Lech Wałęsa.

Taka wypowiedź szokuje z dwóch powodów. Po pierwsze, lider PO przez siedem lat piastował stanowisko premiera Polski. Natomiast w latach 80. ciężko pracował fizycznie. Wówczas był zatrudniony w Spółdzielni Pracy „Świetlik”. „To bardzo ważna karta w moim życiu. Wielka przygoda, choć trudna i surowa. Sześć lat intensywnej pracy, bardzo różnej od wykształcenia, czasami ekstremalnej. „Świetlik” to kapitalni ludzie, mieliśmy szczęście razem pracować i tworzyć taką wspólnotę – ona była i solidarnościowa, bo prawie wszyscy bez wyjątku zajmowali się knuciem przeciwko komunistycznej władzy” – przyznał kiedyś były szef rządu.

Po drugie, słowa Lecha Wałęsy zaskakują, gdyż nie tak dawno laureat Pokojowej Nagrody Nobla wspierał Tuska w walce o zwycięstwo z PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Czyżby najnowsze słowa 79-latka oznaczały, że cofnął swoje poparcie dla lidera Platformy Obywatelskiej? Nic z tych rzeczy. Ostre słowa w stosunku do Tuska nie oznaczają, że Wałęsa nie wspiera już opozycji. Wprost przeciwnie legenda „Solidarności” zapewniła, że popiera byłego premiera nawet jeśli ten „nie będzie sobie tego życzył”. „To najlepszy polityk na te czasy” – oceniła była głowa państwa.

źródło: Super Express

Zobacz również: