granica Polski z Białorusią
Foto: Twitter

Do sieci trafiło nagranie, które oburzyło część internautów. Chodzi o zachowanie polskich funkcjonariuszy na granicy Polski z Białorusią. Film, który pojawił się w mediach społecznościowych, skomentował przedstawiciel partii rządzącej.

Wiceminister ocenił zachowanie strażników przy granicy z Białorusią

Jak już wspomnieliśmy, w internecie zostało umieszczone wideo, które pokazuje jeden z patroli straży granicznej. Funkcjonariusze standardowo sprawdzali, co dzieje się na granicy z Białorusią. Jednak zachowanie polskich służb tym razem wzbudziło sporo kontrowersji. Niestety w dużej mierze negatywnych.

Co ciekawe, autorem nagrania jest jeden z funkcjonariuszy strzegących granicy Polski z Białorusią. Na opublikowanym nagraniu widzimy migranta, który próbuje pokonać przygraniczne ogrodzenie. W trakcie przechodzenia przez płot, człowiek ten utknął głową w dół. Dopiero po chwili zdołał się uwolnić i zejść na ziemię.

Tym co bulwersuje jest fakt, iż przez cały czas migranta obserwowali strażnicy. Jednak funkcjonariusze nie pomogli mu. Jedyne co zrobili to świecili w jego stronę latarkami. To jednak nie wszystko. Oglądając wideo nie sposób nie usłyszeć w tle wulgarnych komentarzy i śmiechów przedstawicieli służb.

O komentarz do skandalicznej sytuacji poproszono Marcina Horałę, wiceministra funduszy i polityki regionalnej. „Uważam, że jest to absolutnie drobny incydent i nie ma co nadawać mu jakiejś szczególnej rangi. Biorąc pod uwagę całokształt tego, co działo się od roku na naszej granicy, to funkcjonariuszom przede wszystkim należą się słowa podziękowania, wsparcia i absolutnego potępienia dla tych, którzy ich obrażali” – ocenił polityk PiS.

„Oczywiście nie powinno być żadnej akceptacji dla tego rodzaju zdarzeń. Jestem przekonany, że są one niezwykle rzadkie. No, zdarzyło się. W każdej zbiorowości znajdzie się jakaś czarna owca” – dodał przedstawiciel rządu.

Marcin Horała zwrócił uwagę, że strażnicy graniczni powinni w tej sytuacji pomóc migrantowi się uwolnić. Następnie w sposób humanitarny i zgodny z przyjętymi procedurami „odstawić go na drugą stronę granicy”.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: