Tobiasz Niemiro był olsztyńskim przedsiębiorcą, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa oraz wspólnikiem w Bitmarket, giełdy kryptowalut, która nagle i w niejasnych okolicznościach zakończyła swoją działalność na początku lipca.

Olsztyński biznesmen ostatnio był kojarzony głównie z głośnym upadkiem giełdy kryptowalut. Według wstępnych informacji popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę z własnej broni.

— Trwają działania pod nadzorem prokuratury w celu ustalenia okoliczności tragedii — powiedziała nam Izabela Kołpakowska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Tobiasz N. miał kłopoty po niedawnym ogłoszeniu bankructwa Bitmarketu. Wczoraj śledztwo w tej sprawie zostało przeniesione z Olsztyna do Suwałk. Poszkodowanych w bankructwie jest wiele tysięcy osób, które straciły całe oszczędności. Sprawa jest porównywana do Amber Gold.

Śmierć Tobiasza Niemiro, to kolejna tragedia dotycząca przedsiębiorców z branży gastronomicznej w Olsztynie. Kilka miesięcy temu samobójstwo popełnił, również strzelając sobie w głowę, Jan Tandyrak.

Tobiasz N., jako prezes Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa, sprzeciwiał się wcześniejszemu wyjściu na wolność odsiadującego wyrok 25 lat więzienia Trolla. W latach 90 olsztyńscy przedsiębiorcy żyli w strachu przed przestępcą, który działał w grupie organizującej porwania dla okupu.

źródło:wm.pl

Zobacz również: