Nie żyje czołowa postać meksykańskiego kartelu El Chapo. Claudia Ochoa Felix, której instagramowy profil śledzi ponad 300 tysięcy użytkowników, została znaleziona martwa w  mieszkaniu swojego partnera. 35-latka przewodziła zbrojną jednostką, kierowaną przez Joaquina „El Chapo” Guzmana Loerę.
W Meksyku, Ochoa Felix traktowana była niemalże jak celebrytka. Za sprawą eksponowanej w mediach społecznościowych urody zyskała nawet przydomek „Kim Kardashian świata przestępców”.
Claudia Ochoa Felix, według powszechnych, nieoficjalnych informacji była płatną zabójczynią na zlecenie El Chapo i przewodziła jedną ze zbrojnych jednostek kartelu Sinaloa. Kobieta za każdym razem zaprzeczała tym doniesieniom.

Według lokalnych mediów, ciało Meksykanki znaleziono w mieszkaniu, należącym do jej partnera, w Culican w Meksyku. Ochoa Felix miała 35 lat.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny jej zgonu, ale pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwości przedawkowania przez Meksykankę narkotyków. Jak informował prokurator Juan Jose Riosa Estavillo, wyniki sekcji zwłok wskazały obecność alkoholu w organizmie zmarłej, oraz innych substancji. Nie wykluczono śmierci przez uduszenie. Nie potwierdzono również, czy do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.
W 2017 roku Netflix wyprodukował serial, oparty na losach „El Chapo”.
źródło:radiozet.pl

Zobacz również: