57-letni kierowca międzymiastowego autobusu usłyszał zarzut molestowania 17-letniej pasażerki. Zamknął nastolatkę w pojeździe i dotykał w intymne miejsca. Został tymczasowo aresztowany. Zdaniem policji mógł się on dopuścić podobnych czynów wobec innych kobiet.
Dzięki pracy policjantów z Suchanina oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 57- letni mężczyzna, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 17-latki. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzuty. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że jej 17-letnia dziewczyna była siłą przytrzymywana i molestowana przez kierowcę rejsowego autobusu, którym podróżowała. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Na początku tygodnia, zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego. Dzięki pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutów, które dotyczyły doprowadzenia przemocą nastolatki do innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Na wniosek prokuratora i decyzja sądu 57-latek trafił do aresztu. Prosimy osoby, które mogły być ofiarą tego rodzaju przestępstwa lub świadkiem podobnego zdarzenia, o to aby zgłaszały się do Komisariatu Policji VIII w Gdańsku ul. Kartuska 245B, tel. 58 321 68 22.

Doprowadzenie przemocą osoby do innej czynności seksualnej jest przestępstwem zagrożonym kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policja nie podaje, w jakiej firmie pracował przed zatrzymaniem mężczyzna. Lokalne media, powołując się na nieoficjalne źródła, podały tylko, że prowadził on m.in. autobusy kursujące pomiędzy Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim.

KWP Gdańsk/ex

Zobacz również: