niepełnosprawna dziewczynka znaleziona

Portal Business Insider przyjrzał się zarobkom polskich policjantów. Rozpiętość kwot jest wysoka, a wszystko naturalnie zależy od stażu pracy i zajmowanego stanowiska. Zobaczcie poniżej, jak dokładnie wyglądają zarobki w polskiej policji. Niektóre kwoty powalają na kolana.

Ile zarabiają policjanci w Polsce?

Przytoczony przez nas portal dotarł do informacji, że na zarobki policjantów składa się kilka rzeczy: grupa zaszeregowania, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny a także dodatek za stopień. Dodatkowo policjanci mogą liczyć na tzw. mundurówki, wśród których znajdują się pieniądze na zakup umundurowania, pakiet socjalny czy trzynastki. Zarobki w policji wahają się od niecałych 3000 złotych netto do aż – uwaga – 16 000 złotych netto.

Najniższe możliwe zarobki w policji to średnio 2824 złotych na rękę, które co miesiąc otrzymują kursanci, czyli policjanci w trakcie szkolenia podstawowego. Jeśli kursant nie ukończył 26. roku życia, a więc jest zwolniony z podatku dochodowego, wówczas jego pensja wyniesie średnio 3014 złotych.

Już z pierwszym awansem, a więc z ukończeniem szkolenia zarobki idą w górę. Policjant może liczyć wówczas średnio na 3858 złotych netto, a jeśli zostanie referentem, to jego wynagrodzenie wzrośnie do 4253 złotych na rękę.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek na sankach. Nie żyje 12-latek. Znamy szczegóły

Kolejna grupa zaszeregowania w policji to dzielnicowi i kontrolerzy ruchu drogowego. Według danych przekazanych przez portal Business Insider Polska, mogą oni liczyć średnio na 4508 złotych miesięcznie na rękę. O ponad 250 złotych więcej netto otrzymują detektywi. Zaś dyżurni i specjaliści mogą liczyć średnio na około 5312 złotych na rękę za każdy miesiąc służby.

Komendant Powiatowy Policji zarabia średnio 8338 złotych na rękę. Komendant Wojewódzki Policji otrzymuje co miesiąc średnio 10910 złotych netto, a Komendant Główny Policji 16764 złotych netto.

Co ciekawe, mimo atrakcyjnych warunków płacowych i szeregu dodatkowych świadczeń, w Policji wciąż brakuje rąk do pracy. Jak donosi Business Insider w tej chwili mundurowi mają około 7 tysięcy wakatów na terenie całego kraju. Łącznie w policji zatrudnionych jest około 103 tysięcy osób.

źródło: Business Insider Polska

POPULARNE TERAZ: Popularny lek przeciwbólowy może być niebezpieczny. Pojawiło się ostrzeżenie

Zobacz również: