Joe Biden
źródło: BBC

Dyskusja o tym jak będzie wyglądać relacja na linii Polska-USA po mianowaniu nowej głowy państwa w Stanach nie milknie. Media uważnie nasłuchują tego, co Joe Biden mówi o Polakach. Jak się okazuje już w pierwszy dzień urzędowania temat Polaków pojawiła się w wypowiedzi demokraty.

Jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta rozmowy w tym temacie były naprawdę zażarte. Zdania były mocno podzielone. Jedni eksperci twierdzili, iż zmiana ta nie wpłynie na kontakty Polskiego rządu z rządem USA. Inni twierdzili, iż będzie to ogromna zmiana, w dodatku na gorsze.

Jak niedawno pisaliśmy politycy Prawa i Sprawiedliwości przyznali, iż Andrzej Duda został postawiony przed naprawdę trudnym zadaniem, i co więcej, że nie będzie miał on łatwo. Przypomnijmy, iż zarówno Donald Trump jak i Joe Biden – jeszcze podczas jego wiceprezydentury – złożyli wizytę w Polsce [CZYTAJ WIĘCEJ].

[irp]

Co Joe Biden mówi o Polakach?

Wypowiedź Joe Bidena o Polakach była niemal wspomnieniem. 46. prezydent Stanów Zjednoczonych nawiązał do zaangażowania naszych żołnierzy w Afganistanie. „Jestem pod wrażeniem (…)” – mówi Biden.

„Polska jest naszym kluczowym sojusznikiem w regionie, można spokojnie powiedzieć, że odgrywa rolę tutejszego lidera (…). Jestem także pod wrażeniem zaangażowania polskich żołnierzy w Afganistanie – byłem tam i widziałem, jacy z nich prawdziwi bojownicy. Wiem, że jesteście z nich dumni, ale chcę podkreślić, jak my jesteśmy im i wam wdzięczni za to poświęcenie”.

[irp]

[irp]

źródło: mat. prasowe, WP.pl

Zobacz również: