Kościół w Afryce musi pracować nad edukacyjną, aby skończyć z przemocą, jaka spotyka na tym kontynencie ludzi z albinizmem – stwierdził wiceprzewodniczący Sympozjum Konferencji Episkopatów Afryki. Według statystyk przez ostatnie 5 lat na Czarnym Lądzie zabito około 150 osób z bielactwem.

Bp Sithembele Sipuka z Republiki Południowej Afryki zwrócił uwagę, że brutalne ataki na albinosów napędzane są zabobonem, zgodnie z którym ich części ciała są talizmanem mogącym uczynić kogoś bogatym. Albinosi są porywani i bardzo często okrutnie okaleczani. Za ich ich części ciała mieszkańcy Afryki płacą tysiące dolarów. Często wykorzystywane są jako element czarów.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

Według statystyk przez ostatnie 5 lat na Czarnym Lądzie zabito około 150 osób z albinizmem. Problem ten jest najbardziej rozpowszechniony w Tanzanii, gdzie dokonano ponad połowy wszystkich morderstw na albinosach w Afryce. Kolejnymi krajami są Malawi, Mozambik i Kongo. Biskupi tych krajów wezwali służby bezpieczeństwa do wzmożenia wysiłków w celu ochrony albinosów oraz zaapelowali o doprowadzenie do rozbicia gangów handlujących częściami ich ciała.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

źródło: tvpinfo.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ