Trener trafił do celi bo molestował nastolatka

0

27-letni trener akademii Młoda GieKSa został zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniego podopiecznego. Jak przekazała policja, trwają czynności z udziałem mężczyzny. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła trenera w obowiązkach.

– Zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem województwa lubelskiego, natomiast czasowo przebywa na terenie Śląska – powiedział rzecznik policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki. Trenera zatrzymano właśnie w Lubelskiem.

– Mężczyzna ma związek z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępczości seksualnej przeciwko osobom małoletnim (…) W tej sprawie pokrzywdzonym jest osoba małoletnia, która jest mieszkańcem powiatu będzińskiego. Zdarzenie na tle pedofilskim miało najprawdopodobniej miejsce na terenie powiatu będzińskiego – dodał policjant.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Policja nie podaje wieku pokrzywdzonego ani klubu, w którym doszło do molestowania. O tym, że chodzi o młodzieżową drużynę GKS-u Katowice pisały wcześniej media.

Jak podano na stronie sportowefakty.wp.pl, szkoleniowiec zabrał podopiecznych na mecz rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Podczas podróży miało dojść do molestowania. – Według naszych informacji chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję – podały sportowefakty.wp.pl.

ZOBACZ!  Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Do sprawy odniósł się we wtorek zarząd fundacji „Sportowe Katowice”, która prowadzi Wielosekcyjną Akademię „Młoda GieKSa”.

„Fundacja »Sportowe Katowice« przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach” – napisał zarząd w komunikacie.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Jak dodała fundacja, o sprawie pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi trener miał kontakt.

„Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy” – zaznaczył zarząd. Poinformował też, że zorganizowano spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, na którym przypomniano o przepisach i procedurach. W najbliższych dniach mają zostać przeprowadzone prelekcje dla podopiecznych Akademii.

Źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ