27-letni trener akademii Młoda GieKSa został zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniego podopiecznego. Jak przekazała policja, trwają czynności z udziałem mężczyzny. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła trenera w obowiązkach.

– Zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem województwa lubelskiego, natomiast czasowo przebywa na terenie Śląska – powiedział rzecznik policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki. Trenera zatrzymano właśnie w Lubelskiem.

– Mężczyzna ma związek z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępczości seksualnej przeciwko osobom małoletnim (…) W tej sprawie pokrzywdzonym jest osoba małoletnia, która jest mieszkańcem powiatu będzińskiego. Zdarzenie na tle pedofilskim miało najprawdopodobniej miejsce na terenie powiatu będzińskiego – dodał policjant.

Policja nie podaje wieku pokrzywdzonego ani klubu, w którym doszło do molestowania. O tym, że chodzi o młodzieżową drużynę GKS-u Katowice pisały wcześniej media.

Jak podano na stronie sportowefakty.wp.pl, szkoleniowiec zabrał podopiecznych na mecz rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Podczas podróży miało dojść do molestowania. – Według naszych informacji chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję – podały sportowefakty.wp.pl.

Do sprawy odniósł się we wtorek zarząd fundacji „Sportowe Katowice”, która prowadzi Wielosekcyjną Akademię „Młoda GieKSa”.

„Fundacja »Sportowe Katowice« przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach” – napisał zarząd w komunikacie.

Jak dodała fundacja, o sprawie pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi trener miał kontakt.

„Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy” – zaznaczył zarząd. Poinformował też, że zorganizowano spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, na którym przypomniano o przepisach i procedurach. W najbliższych dniach mają zostać przeprowadzone prelekcje dla podopiecznych Akademii.

Źródło: PAP

Zobacz również: