LUBARTÓW: Pedofil z Bangladeszu nękał seksualnie dziecko

0
Lubartowscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu. Podejrzany usłyszał już zarzut, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Trudno nam dzisiaj wyobrazić sobie, że można funkcjonować bez dostępu do Internetu.  Nie można zapominać jednak, że korzystanie z sieci może nieść za sobą także wiele zagrożeń, zwłaszcza dla osób małoletnich. Coraz częściej dochodzi do prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci, gdzie istnieje prawdopodobieństwo wykorzystania seksualnego.
Policjanci garnizonu lubelskiego monitorują stale sieć by wychwycić takie zachowania, reagują na każdy sygnał i zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa. Realizacją takich sprawa zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Ich praca przynosi efekty. Czasami niepokojące sygnały otrzymujemy od rodziców nieletnich.
W minionym tygodniu policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami z Lubartowa zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego i sms-ów składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu. Czujność zachowali rodzice, którzy poinformowali mundurowych o zamiarach mężczyzny.  24-latek zatrzymany został w Walentynki, na klatce schodowej tuż przed mieszkaniem dziewczynki, został osadzony w policyjnym areszcie.
Obcokrajowiec doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany będzie odpowiadał za nawiązywanie kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich i składanie propozycji obcowania płciowego.  Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Mając na uwadze dobro dzieci policjanci zachęcają rodziców i opiekunów przede wszystkim do rozmów nt. istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji.
R.L.R/KWP Lublin

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ