Firma Xiaomi istnieje od 10 lat, jednak na polski rynek weszła całkiem niedawno. Jej popularność rośnie jak szalone, ale jak to się ma do jakości ich urządzeń? Ostatnie problemy związane ich najnowszą aktualizacją niezwykle frustrują użytkowników.

Chiński producent urządzeń elektronicznych z impetem wszedł na europejski, a więc i na polski rynek. Przede wszystkim szczyci się on niskimi cenami przy całkiem niezłej – naszym zdaniem – jakości swojego sprzętu. Co więcej Xiaomi rozwija swoją ofertę o tzw. elektronikę użytkową, czyli sprzęt RTV. Z Mi możemy mieć nie tylko smartfona czy telewizor, ale i odkurzacz czy żelazko. Nie mówiąc już o tak popularnych już w Polsce hulajnogach elektrycznych marki Mi.

ZOBACZ TEŻ: Masz konto w PKO BP? Możesz być w niebezpieczeństwie, kolejny atak na klientów banku

Smartfony Xiaomi po nowej aktualizacji

Problem jednak pojawił się przy najczęściej kupowanym sprzęcie marki – smartfonach. A konkretnie na wybranych modelach marki, które przeszły ostatnią aktualizację. Chodzi dokładnie o aktualizację panelu sterowania.

„Wystarczy, by przy pomocy menu ustawień systemowych telefonu, odinstalować świeżo zainstalowaną, feralną aplikację. Po przeprowadzeniu tej czynności, praca smartfonów Xiaomi wraca do normy” – radzi dziennikarz portalu tabletowo.pl.

Rozwiązanie okazało się dosyć, jak widać, proste. Choć wielu użytkowników miało jednak problem. Co ciekawe błąd ten pojawiał się na wszystkich modelach Mi. To jednak wystarczyło, aby na chińską markę wylała się fala krytyki. Nie tylko dotycząca nowej aktualizacji, ale całego sprzętu. „Najlepszy jest czysty android i nie ma problemu” – pisał jeden z czytelników. „Z miui są problemy od zawsze” – pisał inny. Po czym podsumował wszystko kolejny: „Jakość softu Xiaomi w pigułce. Wieczne błędy i kombinacje”.

ZOBACZ TEŻ: Nieznany numer? Tego najlepiej nie odbierać!

W obronie marki stanął jednak inny czytelnik wspomnianego portalu: „Artykuł, że Xiaomi ma jakiś jeden błąd w „oprogramowaniu” (to tylko apka wbudowanego cleanera) i już od razu zlatują się hejterzy, jakie to Xiaomi ma okropne oprogramowanie. No śmiech na sali po prostu”.

 

ŹRÓDŁO: mat. prasowe, tabletowo.pl

Zobacz również: