Ostrzeżenie dla klientów PKO BP

Ważny komunikat dla klientów banku PKO BP. Kolejny raz pułapkę przygotowali oszuści, którzy czyhają na pieniądze, niczego nieświadomych Polaków. Sprawdź, na jaki pomysł wpadli tym razem i jak się zabezpieczyć przed niepożądanymi działaniami.

Kliencie PKO BP uważaj!

Najnowszy komunikat opublikował CERT Polska, czyli zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet. Ktoś kolejny raz próbuje podszywać się pod PKO BP. Warto mieć się na baczności, bowiem zagrożone mogą być nawet nasze pieniądze. Oczywiście, pod warunkiem, że uwierzymy oszustom i zrobimy to, na co liczą. Ich działania są jednak coraz sprytniejsze.

„Ostrzeż znajomych!” – apeluje CERT Polska. „Nadawcy zamieszczają w wiadomości niewyraźne zdjęcia faktur lub innych dokumentów, podszywając się m.in. pod PKO BP” – czytamy w ostrzeżeniu.

To już nie pierwszy raz kiedy oszuści internetowy zastawili sidła na klientów największych banków. Już wcześniej z tym problemem zmagało się także PKO BP czy Santander Bank Polska. Nie ma lepszej obrony przed takimi atakami niż czujność i świadomość klientów. Dlatego też CERT każdorazowo informuje o wszelkich niebezpieczeństwach, przez które możemy stracić pieniądze.

„Uruchomienie pobranego pliku spowoduje instalację trojana z rodziny AgentTesla, który wykrada dane z komputera ofiary, m.in. hasła do stron zapisane w przeglądarce internetowej” – czytamy w komunikacie odnośnie nowej fali ataków.

Powyżej znajdziesz przykładowe wiadomości, rozsyłane przez oszustów do klientów banku PKO BP. Warto zawsze weryfikować nadawcę wiadomości. Czy pochodzi ona z oficjalnej domeny banku czy też z innego adresu e-mail. To już pierwszy znak, że nadawca jest oszustem. Pod żadnym pozorem nie klikaj w załączniki od nieznanych nadawców, a w razie wątpliwości, skontaktuj się ze swoim bankiem. Logując się do bankowości, zawsze sprawdzaj, czy jest aktywny certyfikat, a co za tym idzie – czy jesteś na właściwej stronie. Nie kopiuj haseł i loginu, wprowadzaj je ręcznie z klawiatury. Zachowaj zasadę ograniczonego zaufania, a wówczas Twoje pieniądze będą bezpieczne.

źródło: CERT Polska

  1. Niepokojące doniesienia z Chin. Pokazała co naprawdę działo się w Wuhan
  2. Godziny dla seniorów będą zlikwidowane? Rząd wydaje się być niewzruszony
  3. Jacek Kurski pod ostrzałem. Nie uwierzycie kogo zatrudnił w TVP, zarobił krocie

Zobacz również: