Miewacie sytuacje kiedy dzwoni do Was nieznany numer i nie jesteście pewni czy odbierać? Są sytuacje, w których nie powinniśmy odbierać w ogóle.

Z pewnością do każdego z nas dzwonią nieznane numeru. Wiele osób, gdy mają taką sytuację z reguły nie odbierają. Inni jednak, zwłaszcza ci, którym często zdarzają się telefony na przykład biznesowe jednak zmuszeni są odbierać takie połączenia. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy odebraliśmy telefon od zaufanej osoby. Dlatego też należy być czujnym. Zwłaszcza, gdy mamy w rodzinie osoby starsze, które niestety są najbardziej podatne na działa oszustów.

Dlatego też uczulamy, ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się informacje, iż oszuści powrócili do starej metody. Co więcej pojawił się konkretny numer, który dzwoni do randamowych osób.

Warto zaznaczyć, że takie sytuacje zdarzają się dużo częściej niż się spodziewamy. Dlatego chcemy polecić konkretną stronę, a właściwie forum, na którym internauci wymieniają się informacjami na temat nieznanych numerów. Jest to strona nieznany-numer.pl.

Nieznany numer? Ten powinieneś znać

Jak donosi portal dobreprogramy.pl od niedawna wśród oszustów zrobiła się „popularna” metoda na „tańszy abonament”. Jest sposób, który jeszcze kilka lat temu był najczęściej stosowanym przez oszustów. Wówczas wyglądało to w następujący sposób. Dzwoniono do przeróżnych osób, głównie właśnie niestety do osób starszych. Oszust podawał się za pracownika Telekomunikacji Polskiej, która jak wiadomo nie istnieje już od kilku dobrych lat. Pod pretekstem „przejścia na tańszy abonament” wyłudzano poufne dane, typu pesel czy numer dowodu osobistego.

Obecnie ta metoda powraca, jednak w innej formie. Otóż istnieje obecnie konkretny numer, na który powinniśmy zwrócić uwagę, a wygląda on tak: 734 818 156. Wielu internautów zgłaszało, iż po odebraniu połączenia od tego właśnie numeru odzywał się automat. Kobiecym głosem mówił, iż w danej sieci dostępny jest tańszy abonament i jeśli chcemy z niego skorzystać należy wcisnąć konkretną cyfrę na klawiaturze.

„Automat gada coś o o kończącym abonamencie, a to numer na kartę”, „(…) od razu zablokowałam”, „Najpierw cisza, a potem odtworzone nagranie kobiety, która twierdzi, że kończy mi się abonament – od razu zablokowałam” – ostrzegają internauci.

Zobacz również: