Jak donosi Wirtualna Polska tak niskiego wyniku PiS nie miał już od lat. Rekordowy spadek poparcia odnotowano w badaniu przeprowadzonym w dniach 6-12 listopada. Kaczyński nie ma co liczyć na kolejną kadencję?

Ostatnie wydarzenie nie sprzyjają z pewnością żadnemu z polityków. A już na pewno nie tym z partii obecnie w Polsce rządzącej. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło spory sukces w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Wynik głosowania bowiem wykazał, iż niemal 43% oddało głos na partię Jarosława Kaczyńskiego. Był to spory wzrost w porównaniu z wynikiem jeszcze wcześniejszych wyborów z 2015. Wówczas PiS uzyskało niecałe 38% poparcia Polaków. Dziś wiadomości dla prawicy nie są zbyt obiecujące. Poparcie spadło do rekordowo niskiego wyniku.

ZOBACZ!  Czarnek prezentuje kolejny pomysł w sprawie szkół. Uczniowie poznali ostateczną datę

Rekordowy spadek poparcia dla PiS. Na jaki wynik może liczyć Kaczyński?

Ostatnie badanie społecznego poparcia przeprowadzone w czasie największego protestu społecznego, bo ponad tydzień temu dopiero się zakończyły. W najnowszym badaniu, które przeprowadził ośrodek Kantar poparcie dla partii PiS prawie o 15 punktów procentowych, co daje co daje prawie 1/3 straty dla prawicy. Na moment przeprowadzanego badania PiS uzyskało wynik równy 30%.

ZOBACZ!  Ohydne żarty Jakimowicza. Totalnie oderwał się od rzeczywistości?

Patrząc z kolei z innej perspektywy pozostałe partie wcale nie mają dużo lepszej sytuacji. Można śmiało powiedzieć, że zaufanie Polaków, choć nigdy i tak w nie najlepszej kondycji, ogólnie maleje z dnia na dzień. W tym samym badaniu Koalicja Obywatelska odnotowuje 24% poparcia, Ruch Szymona Hołowni 14%, a Lewica, Konfederacja i PSL dostałyby po 6%.

ZOBACZ!  Gowin przyznał, kiedy rząd otworzy hotele i restauracje. Nie powiało optymizmem

ŹRÓDŁO: WP.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ