Kaczyński

Jak donosi Wirtualna Polska tak niskiego wyniku PiS nie miał już od lat. Rekordowy spadek poparcia odnotowano w badaniu przeprowadzonym w dniach 6-12 listopada. Kaczyński nie ma co liczyć na kolejną kadencję?

Ostatnie wydarzenie nie sprzyjają z pewnością żadnemu z polityków. A już na pewno nie tym z partii obecnie w Polsce rządzącej. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło spory sukces w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Wynik głosowania bowiem wykazał, iż niemal 43% oddało głos na partię Jarosława Kaczyńskiego. Był to spory wzrost w porównaniu z wynikiem jeszcze wcześniejszych wyborów z 2015. Wówczas PiS uzyskało niecałe 38% poparcia Polaków. Dziś wiadomości dla prawicy nie są zbyt obiecujące. Poparcie spadło do rekordowo niskiego wyniku.

Rekordowy spadek poparcia dla PiS. Na jaki wynik może liczyć Kaczyński?

Ostatnie badanie społecznego poparcia przeprowadzone w czasie największego protestu społecznego, bo ponad tydzień temu dopiero się zakończyły. W najnowszym badaniu, które przeprowadził ośrodek Kantar poparcie dla partii PiS prawie o 15 punktów procentowych, co daje co daje prawie 1/3 straty dla prawicy. Na moment przeprowadzanego badania PiS uzyskało wynik równy 30%.

Patrząc z kolei z innej perspektywy pozostałe partie wcale nie mają dużo lepszej sytuacji. Można śmiało powiedzieć, że zaufanie Polaków, choć nigdy i tak w nie najlepszej kondycji, ogólnie maleje z dnia na dzień. W tym samym badaniu Koalicja Obywatelska odnotowuje 24% poparcia, Ruch Szymona Hołowni 14%, a Lewica, Konfederacja i PSL dostałyby po 6%.

ŹRÓDŁO: WP.pl

Zobacz również: