Książę Harry żałoba

Niewątpliwie wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej z wielkim smutkiem obserwują ostatnie wydarzenia w życiu Książąt Sussex. Książę Harry w krótkim odstępie czasu przeżył jedne z najgorszych momentów w swoim życiu od czasów tragicznej śmierci matki.

Książę Harry nie mógł się na to przygotować 

Nawet życie członków brytyjskiej rodziny królewskiej nie jest usłane różami. Tym razem, boleśnie przekonał się o tym wnuk Królowej Elżbiety II. Książę Harry w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy przeżył tak wiele przykrych rzeczy, że aż trudno w to uwierzyć. 

Zaczęło się na początku tego roku. Wówczas Książę Harry i Meghan Markle zszokowali świat ogłaszając, iż odchodzą z brytyjskiej rodziny królewskiej. Od tego czasu nie milkną doniesienia prasy o problemach wnuka królowej z odnalezieniem się w zupełnie nowej dla niego rzeczywistości. Do tego dochodzi tęsknota za najbliższymi, z którymi Książę Sussex był do tej pory silnie związany.

Nieco później prasa szeroko rozpisywała się na temat rzekomego kryzysu w związku Księcia Harry’ego i Meghan Markle. Czy rzeczywiście coś było na rzeczy? Trudno powiedzieć. Jednak jak to w życiu bywa, w każdej plotce znajduje się ziarenko prawdy.

Parę dni temu Książęta Sussex ponownie zszokowali świat. Tym razem opinia publiczna mówiła tylko o wywiadzie, którego udzieliła Księżna Sussex. Dlaczego? Okazało się, że Książę Harry i jego żona stracili dziecko. „Po zmianie pieluszki poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę z nim w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje, radosna melodia ostro kontrastowała z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Wiedziałam, że tuląc moje pierworodne dziecko, tracę drugie” – wyznała Markle. Jednocześnie Meghan podkreśliła, że Książę Harry mocno przeżył utratę nienarodzonego dziecka. 

Niestety, kilka dni po tej przykrej informacji, światło dzienne ujrzała inna smutna wiadomość. Jak możemy dowiedzieć się z „Daily Telegraph”, w sobotę zmarła matka chrzestna Księcia Harry’ego. Niewątpliwie to ogromna strata dla wnuka królowej. To właśnie Lady Celia Vestey stała się niemalże drugą mamą dla męża Meghan Markle po śmierci Księżnej Diany.

Źródło: New York Times, Daily Telegraph

Zobacz również: