Jarosław Gowin

Pandemia koronawirusa wydaje się w Polsce hamować, a w związku z decyzją rządu o otwarciu stoków narciarskich wszyscy myśleli, że pójdą za tym kolejne ruchy. Spodziewano się otwarcia gastronomii i hotelarstwa. Nic jednak bardziej mylnego. Niezbyt optymistyczne informacje przekazał Jarosław Gowin. Zdaniem wielu komentatorów, w rozmowie z portalem money.pl, lider Porozumienia wbił gwóźdź do grobowej deski obu tych branż. Padła konkretna data. Wiele przedsiębiorstw może upaść.

Jarosław Gowin wprost o hotelach i restauracjach

Zawiodą się wszyscy Ci, którzy liczyli na rychłe luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Oczywiście, koronawirus wyhamował, co pokazują ostatnie raporty nowych przypadków, prezentowane przez Ministerstwo Zdrowia. Wielu Polaków ucieszyło się na myśl o otwarciu stoków narciarskich. To dobra informacja, bowiem śnieżna pokrywa otula coraz większą liczbę górskich miejscowości. Niemal wszyscy liczyliśmy też, że rząd przychylnym okiem spojrzy na hotele i restauracje. W tej chwili hotele mogą przyjmować tylko gości służbowych, a restauracje wydawać posiłki na wynos lub z dowozem do domu.

Jarosław Gowin zapowiedział jednak w dzisiejszej rozmowie z money.pl, że nic nie wskazuje na to, by sytuacja obostrzeniowa dotycząca tych dwóch branż miała ulec poluzowaniu w najbliższym czasie.

„Nic nie wskazuje na to, żeby do 27 grudnia miały być otwarte hotele i gastronomia” – odkrył karty Jarosław Gowin.

Zdaniem wielu komentatorów, dla przedsiębiorców to gwóźdź do grobowej deski. Wielu może nie przetrwać kolejnych miesięcy bez przychodu albo ze znacznym ich ograniczeniem. 

Jarosław Gowin w rozmowie za money.pl poszedł jednak za ciosem i przekazał jeszcze jedną, niezbyt optymistyczną wiadomość. Chodzi o Sylwestra i Nowy Rok. Lider Porozumienia przyznał, że nie spodziewa się, by obostrzenia, które będą obowiązywały podczas Świąt Bożego Narodzenia zostały znacząco zmienione.

Internet już kpi z decyzji Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio marszałek Ryszard Terlecki przyznał, że Andrzej Duda jest „miłośnikiem narciarstwa, więc jest zainteresowany tym, żeby wyciągi działały”. Internauci kpią, że szkoda, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie jest fanem hotelarstwa i gastronomii.

źródło: Money, Twitter, mat. prasowe

  1. Marta Manowska podpadła władzom TVP. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał
  2. Niebywałe, co pokazało TVP Info. Za mocne słowa pod adresem rządu ktoś może polecieć (WIDEO)
  3. Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Zobacz również: