makabryczne odkrycie na grzybach

Z pewnością, grzybiarze z Kazali Starej zapamiętają sobotni wypad na grzyby na bardzo długo. Niestety, powodem nie są olbrzymie zbiory, ale makabryczne odkrycie, którego dokonali przypadkowo w miejscowym lesie.

Niespodziewany finał wypadu na grzyby

Jesień za pasem, zatem wielu z nas decyduje się wyruszyć do lasu na grzybobranie. Nic dziwnego. W końcu nie ma nic lepszego niż domowa, aromatyczna zupa grzybowa, czy też kapusta z grzybami własnej roboty. Poza tym, nie od dziś mówi się, iż pobyt w lesie uspokaja i odstresowuje.

Tymczasem zdarzenie, do którego doszło w województwie Wielkopolskim w gminie Mycielin pokazuje, że może być zgoła inaczej. W minioną sobotę tj. 11 września, ludzie zbierający grzyby w okolicach Kazali Starej doświadczyli przerażających przeżyć w trakcie pobytu w lesie.

Otóż podczas zbierania grzybów ludzie natknęli się na szkielet człowieka. Co ciekawe, część kości leżała na ziemi, natomiast niektóre na gałęzi jednego z drzew. Oczywiście grzybiarze od razu zaalarmowali odpowiednie służby. Na miejsce przyjechali policjanci oraz strażacy. Funkcjonariusze zebrali materiały, które mogą pomóc w identyfikacji nieboszczyka. Z kolei prokurator polecił zabezpieczyć ciało do sekcji zwłok. „W minioną sobotę, kilkanaście minut po godzinie 18.00, otrzymaliśmy telefon od funkcjonariuszy policji w Kaliszu z prośbą o pomoc przy wykonywaniu czynności w związku z ujawnieniem zwłok. Okazało się, że policjanci prowadzili nasze zastępy około 5 kilometrów w głąb lasu. Nasze działania polegały na ścięciu gałęzi i ściągnięciu szczątków ludzkich na ziemię oraz oświetlenie miejsca” – poinformował Szymon Zieliński, rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej.

Lokalni dziennikarze twierdzą, iż szczątki należały najprawdopodobniej do mężczyzny. Póki co, nie ustalono jego tożsamości. Wszystko z powodu stanu zwłok. Wstępne ustalenia mówią o tym, iż człowiek ten kilka miesiący temu popełnił samobójstwo. Policjanci z Kalisza przypuszczają, iż samobójca pochodził prawdopodobnie z jednego z sąsiednich powiatów.

Źródło: fakt, kalisz24.info

Zobacz również: