Ministerstwo Zdrowia

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo Zdrowia lada moment może zdecydować się na strategię masowego testowania pod kątem koronawirusa. Resort zdrowia ma być zachęcony pozytywnymi wynikami tego, nazwijmy, eksperymentu na Słowacji. Przełomowe słowa padły z ust Wiceministra Zdrowia, Waldemara Kraski.

Ministerstwo Zdrowia rozpocznie masowe testy na COVID-19?

Zaskakująca wypowiedź padła z ust Wiceministra Zdrowia. Waldemar Kraska udzielił jej na antenie Radia ZET. Rząd i Ministerstwo Zdrowia bacznie przygląda się sytuacji na Słowacji, gdzie zdecydowano się masowo przetestować społeczeństwo na obecność koronawirusa. Dyskusja ma też trwać nie tylko w Polsce, ale i na forum międzynarodowym. To oznacza jedno – więcej państw rozważa taki wariant.

Wróćmy jednak do Polski. Waldemar Kraska przyznał otwarcie, że Ministerstwo Zdrowia w ostatniej dostawie otrzymało milion szybkich testów, a następne drugie tyle ma przyjść wkrótce.

„Być może wykorzystamy te testy do przeprowadzenia populacyjnego badania np. jednego czy kilku województw w Polsce” – nie ukrywa jednego z pomysłów Kraska.

Choć Wiceminister Zdrowia nie przyznał o które województwo czy województwa może chodzić, to nie trudno domyśleć się, że o te z największą liczbą zachorowań. Czy jednak ostatecznie Ministerstwo Zdrowia zdecyduje się na taki wariant, nie wiadomo. Potwierdziły się jednak spekulacje, mówiące o takich planach resortu zdrowia. Wielu Polaków, co tu dużo ukrywać, nie będzie zadowolonych. Ale co tu dużo ukrywać, może będzie to skuteczne w walce z koronawirusem?

Ze skuteczności masowego testowania swoich obywateli pod kątem obecności w ich organizmach koronawirusa zadowoleni są Słowacy. Na północy tego kraju liczba zakażonych spadła dzięki masowym testom o ponad 50%. Koszt testu populacyjnego miał wynieść ponad 40 milionów euro. 

źródło: InnPoland, Radio Zet, mat. prasowe

  1. O tym Mateusz Morawiecki nie powiedział. Szokujące ustalenia dziennikarki
  2. Bill Gates udzielił zagadkowego wywiadu. Budzi niepokój. Co chciał nam przekazać?
  3. Cezary Pazura powiedział ile zarabia. Można złapać się za głowę

Zobacz również: