Papież Franciszek

Nie milkną echa ostatniego, watykańskiego raportu w sprawie Theodore’a McCarricka, a Watykan znów, a konkretniej rzecz ujmując Papież Franciszek znalazł się na nagłówkach światowej prasy. Wszystko za sprawą podejrzanego polubienia zdjęcia erotycznej modelki z Brazylii. Stolica Apostolska wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Papież Franciszek polubił… zdjęcie erotycznej modelki?

Choć brzmi to jak nieśmieszny żart, to jest poniekąd prawdą. Wszyscy są przekonani, że to nie sam Papież Franciszek, a jedna z osób obsługujących jego media społecznościowe postanowiła albo spłatać bezczelnego figla albo po prostu się pomyliła. Efekt jest taki, że z konta Papieża Franciszka poszło polubienie dla zdjęcia erotycznej modelki z Brazylii.

Szybko podłapała to prasa, a Watykan wobec licznych spekulacji wszczął wewnętrzne dochodzenie, mające na celu ujawnić sprawcę całego zamieszania. Póki co, nie wiadomo, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec tejże osoby. Jedno jest pewne – już nigdy nie będzie mu/jej (niewykluczone, że to kobieta) dane prowadzić social mediów Papieża Franciszka.

Sprawę jako pierwszy opisał „The Guardian”. Okazuje się, że Papież Franciszek, a właściwie jedna z osób zarządzających jego social mediami z oficjalnego konta Papieża polubiła zdjęcie Natalii Garibotto. To bardzo popularna modelka erotyczna z Brazylii, którą na Instagramie obserwuje ponad 2,5 miliona osób z całego świata. Z papieskiego konta wysłano polubienie dla zdjęcia Garibotto w… stroju seksownej uczennicy. Samej modelce od tego momentu, do i tak pokaźnej liczby fanów, przybyło mnóstwo obserwujących.

Watykan przygląda się całej sprawie

Polubienie Franciszka zostało już cofnięte, ale sprawa nie została jeszcze wyjaśniona. Rzecznik Stolicy Apostolskiej zaprzeczył, jakoby polubienie wysłał sam Papież Franciszek. Wyklucza także, że zrobiła to osoba z jego bliskiego otoczenia z Watykanu.

Oprócz tego, że Franciszek sporadycznie sam zamieszcza wpisy w mediach społecznościowych, to do jego kont dostęp ma cały zespół ekspertów. Ustalenie, kto to zrobił, może być naprawdę trudne, ale liczymy, że sprawa znajdzie rozwiązanie. Im szybciej, tym lepiej dla Watykanu.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia brazylijskiej modelki. Ona sama po polubieniu przez konto Papieża Franciszka miała zażartować, że pójdzie do nieba.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Natalia Garibotto (@nataagataa)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Natalia Garibotto (@nataagataa)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Natalia Garibotto (@nataagataa)

  1. Książę Harry zranił Królową Elżbietę II. Rodzina mu tego nie wybaczy
  2. O tym Mateusz Morawiecki nie powiedział. Szokujące ustalenia dziennikarki
  3. Bill Gates udzielił zagadkowego wywiadu. Budzi niepokój. Co chciał nam przekazać?

Zobacz również: