Morawiecki

Bez cienia wątpienia Hanna Lis, podobnie, jak jej mąż nie należy do zwolenników rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie można się więc dziwić, że krytycznie odniosła się do tego, co podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział Mateusz Morawiecki. Lis jednak na tym nie poprzestała i jasno wskazała, że Morawiecki za kłamstwa powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Wielu zastanawia się, czy Premier Rzeczypospolitej Polskiej zapomniał podzielić się z obywatelami jedną kluczową kwestią czy było to z jego strony celowe działanie?

Mateusz Morawiecki zapomniał czy celowo o tym nie powiedział?

Hanna Lis jest zaszokowana ostatnimi słowami Mateusza Morawieckiego. Przypomina przy tym sytuację sprzed wyborów parlamentarnych, kiedy Premier Rzeczypospolitej Polskiej mówił między innymi o tym, że nie ma się czego bać, bowiem wirus jest w odwrocie. 

Dzisiejszą konferencję prasową Morawieckiego, Hanna Lis podsumowała na Twitterze krótkim „niebezpieczne kłamstwo”. „Wieczna hańba, ale przede wszystkim Trybunał Stanu” – pisze o tym, co jej zdaniem, powinno spotkać Morawieckiego.

O co takiego chodzi? O liczbę zachorowań na koronawirusa, która zdaniem Morawieckiego, jak i Adama Niedzielskiego się stabilizuje. Rzeczywiście w ostatnich dniach mieliśmy około 20 tysięcy przypadków, a dzisiaj ponad 24 tysiące. Powodem, jak zauważa wielu, jest zdecydowanie mniej robionych testów pod kątem COVID-19.

Rząd i Ministerstwo Zdrowia zmienili swoją strategię działań. Skupia się ona głównie na badaniu pacjentów objawowych. Stąd testów jest mniej, podobnie, jak zakażeń. Poniższy wykres, zdaniem Hanny Lis jest jednoznaczny. Nie jest tak dobrze, jak twierdzi Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej nie wspomniał jednak o tym fakcie podczas konferencji prasowej (o mniejszej liczbie testów), co Hanna Lis uznała za „niebezpieczne kłamstwo” i nazwała Morawieckiego, bez ogródek, „kłamcą”.

  1. Kukiz dołączy do Zjednoczonej Prawicy? „Jego czas w PSL się skończył” 
  2. Bill Gates udzielił zagadkowego wywiadu. Budzi niepokój. Co chciał nam przekazać?
  3. Marcelina Zawadzka przyłapana podczas gorących chwil z nowym facetem (FOTO)

Zobacz również: