Bilet dookoła świata – jak to działa?

0
146

Skyscanner podpowiada jak zorganizować tanią podróż dookoła świata i dlaczego warto przemieszczać się na jednym bilecie

 Świat stoi otworem, a podróż wokół niego stała się na wyciągnięcie ręki. Okazuje się, że Polacy coraz śmielej i chętniej udają się w międzykontynentalną podróż. Oprócz tradycyjnego zwiedzania chcemy choć na chwilę oderwać się od znanej rzeczywistości, odpocząć, nabrać dystansu, przełamać rutynę, poszukać nowych bodźców do działania i przeżyć niezapomniane chwile. Skyscanner przygotował instrukcję jak zorganizować podróż dookoła świata i krok po kroku wyjaśnia co i kiedy trzeba zrobić i którą linię lotniczą wybrać, by za bilet zapłacić jak najmniej. Bilety dookoła świata to idealne rozwiązanie na odkrycie wielu miejsc za jednym zamachem.

 Na czym polega bilet dookoła świata i gdzie można go kupić?

Bilet dookoła świata to taki, który pozwala na kilka różnych przystanków na całej ziemi, bez konieczności zakupu poszczególnych lotów osobno. Można wykupić bilet w liniach lotniczych, skomponować własną trasę przez alians linii (np. Star Alliance) lub poprzez agencje pośredniczące w zakupie biletów. Często najtańszą opcją jest skomponowanie takiej podróży samodzielnie przy pomocy wyszukiwarki lotów, takiej jak Skyscanner.

Dokąd można polecieć na bilecie dookoła świata?

Linie lotnicze i ich alianse oferują przeróżne trasy lub limity kilometrów do wykorzystania w różnych kierunkach w danym czasie. Mogą one być obłożone pewnymi ograniczeniami, na przykład możliwy jest tylko jeden przystanek na danym kontynencie. Przykładowa trasa proponowana przez Air New Zealand to Edynburg – Los Angeles – Cook Islands – Sydney – Auckland – Szanghaj – Londyn.

Czy trzeba lecieć w jednym kierunku?

Niekoniecznie. „Dookoła świata” to oczywiście przenośnia. Równie dobrze można latać zygzakiem z kontynentu na kontynent. Można też połączyć loty w ramach „biletu dookoła świata” z kilkudniowymi wypadami po okolicy, na przykład wynajętym samochodem albo lokalnymi środkami transportu. Niektóre linie lotnicze zastrzegają sobie jednak, że nie wolno się cofać.

Jak kupić najtańszy bilet dookoła świata?

Cena takiego biletu zależy od długości trasy i tego, kto je sprzedaje. Najdroższe jest zazwyczaj wykupienie go od sojuszy linii lotniczych – ceny mogą wtedy dochodzić do kilkunastu tysięcy złotych. Najtaniej bilet dookoła świata skomponować samemu. Wtedy można oblecieć ziemię nawet za kilka tysięcy złotych. Aby zaplanować taką trasę, warto trochę pokombinować, przetestować na wyszukiwarce Skyscanner alternatywne połączenia i sprawdzić, które linie tanio latają na interesujących nas trasach. Na przykład między Ameryką Północną a Europą często można tanio podróżować z Air Berlin, do Azji i na Bliski Wschód z Emirates i Qatar Airways, a po Azji i między Azją a Australią z Air Asia.

Kiedy najlepiej zaplanować podróż dookoła świata?

W przeciwieństwie do pojedynczych lotów, których cena znacząco zależy od pory lotu (miesiąca, dnia tygodnia i godziny), ceny biletów dookoła świata nie wahają się znacznie w skali roku. Zwykle dostępne są w różnych datach tak, abyśmy mogli dostosować je do swoich planów.

Czy można w trakcie podróży zmienić plany?

Wiele programów zakupu biletów dookoła świata umożliwia powiększenie limitu kilometrów do wykorzystania w trakcie podróży. Można wtedy zmienić następny przystanek albo dokładniej zwiedzić dany kraj.

Jak długo ważny jest bilet dookoła świata?

W większości przypadków takie bilety są ważne przez jeden rok, licząc od pierwszego lotu.

Czy podróżować z bagażem rejestrowanym czy podręcznym?

Większość linii oferuje bezpłatną możliwość przewozu bagażu rejestrowanego na trasach długodystansowych (z kontynentu na kontynent). Jeśli jednak chcemy być elastyczni i  podróżować naprawdę tanio, warto postawić na bagaż podręczny. Podróż dookoła świata ma być przygodą – plecak lub niewielka torba gwarantuje większą mobilność i łatwiejsze podejmowanie wyzwań.

Podróż dookoła świata szyta na swoja miarę

Jeśli lubisz kombinować i chcesz skroić podróż dookoła świata dokładnie pod swoją miarę i w najlepszej możliwej cenie, sprawdź połączenia przez wyszukiwarkę lotów Skyscanner. Baw się różnymi opcjami, terminami, dopasowuj połączenia. Pomogą Ci w tym funkcje Skyscanner filtrujące loty pod kątem cen, dat i kierunków, a także opcja multi-city, pozwalająca na wyszukiwanie połączeń tylko w jednym kierunku (bez biletu powrotnego).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ