„Nic mi się nie stanie! – z tymi słowami w głowie  opuściłam swoje mieszkanie w nocy. Jak szybko najgorsze obawy stały się gorzką rzeczywistością” – 21-letnia Anna z Berlina zamiesiła szokujący post na Instagramie. To pamiątka po nocnym spotkaniu z migrantem.

 „Uwaga: poniższe zdjęcia nie są dla wrażliwych osób, ale ważne jest, żebym się tym podzielił” – ostrzega młoda kobieta. Opuchnięte oko, twarz pokryta krwią – 21-latka, który na Instagramie  udostępnił te zdjęcia dotarł do dziesiątek tysięcy ludzi w ciągu jednego dnia.

Jest to również wezwanie do wszystkich kobiet i mężczyzn: ostatniej nocy z soboty na niedzielę zostałam pobita przez mężczyznę w berlińskim Spandau i pozostawiony na ziemi” –  opisuje dramatyczny incydent z weekendu – „Odniosłem różne obrażenia, zarówno fizyczne, jak i psychiczne”.
Podobnie jak wiele innych kobiet, Anna nigdy nie zakładała, że ​​coś takiego może się jej przytrafić: „Uważasz, że nie musisz być ostrożny, ale nie rozumiesz, że NAPRAWDĘ musisz być ostrożny.  To może się zdarzyć wszędzie i każdemu ” –  ostrzega młoda kobieta.

„Kobiety na całym świecie stają w obliczu przemocy i że sami jesteśmy za nią odpowiedzialni. Gdybyś był bardziej ostrożny! Gdybyś nie był sam w nocy … Po prostu go zignorowałam to wszystko. Prawdopodobnie byłam za krótko ubrany. Nie chcę ukrywać się przed innymi” – wyjaśnia kobieta – „Nie chcę wracać do domu przed zachodem słońca, ponieważ są tam chorzy szaleni ludzie. Chcę żyć moim życiem bez strachu ”.

Na koniec zwraca się do użytkowników Instagrama z wielką prośbą: „Chociaż to smutne, że muszę cię o to prosić nie wychodź nocą, kiedy nie jest to potrzebne”.

Policja berlińska nie jest  jeszcze w stanie podać szczegółów tego incydentu.

eps

Zobacz również: