Wymyślono pigułkę, które zabija grypę w ciągu jednego dnia

3

 

Naukowcy w Japonii opracowali pigułkę, która może zabić wirusa grypy w ciągu jednego dnia. Dzięki czemu szczepionki mogą okazać się zbyteczne.
Według badań przeprowadzonych na japońskich pacjentach chorych na grypę wszyscy, którzy zażyli pigułkę, pozbyli się wirusa grypy w ciągu 24 godzin.
Jak podaje Daily Mail: Kuracja jest krótka i zapewnia natychmiastową ulgę pacjentom.
Shinogi, japońska firma farmaceutyczna, oznajmiła, że ​​szybkie reagowanie na zabicie wirusa jest ważne, ponieważ zmniejsza ryzyko zakażeń.
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​lekarstwo to może zmienić sposób, w jaki lekarze i pielęgniarki traktują osoby chore na grypę.
– Dane, które widzieliśmy, są bardzo obiecujące – powiedział dyrektor generalny Shinogai, Isao Teshirogi i dodał, że związek działa blokując grypę przed zainfekowaniem innych komórek w organiźmie, przez co wurus nie rozprzestrzenia się.
Takeki Uehara, który kierował badaniami, powiedział Wall Street Journal, że został opracowany przez naukowców badających lek przeciw HIV, który działa podobnie.

des

3 KOMENTARZE

  1. Może to lepsze jak nieskuteczna szczepionka? Znaczy skuteczna w zależnosci kto sponsoruje badania.
    Solidna nauka od COCHRANE, bez konfliktu interesów. Badania obserwacyjne sa nic nie warte. Brydak, Osuch-Nitsch, Antczak, Grzesiowski nie odróżniaja nauki od belkotu w obserwacyjnych

    onlinelibrary wiley com doi/10.1002/14651858.CD001269.pub6/full

ZOSTAW ODPOWIEDŹ