Macron wypowiada wojnę islamowi

1

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że „przygotuje grunt pod całkowitą reorganizację islamu we Francji”. Ma to nastąpić jeszcze  w pierwszej połowie tego roku.

Macron zapowiedział, że zamierza walczyć z fundamentalizmem i zachować „narodową spójność” Francji. O swoim ambitnym programie mówił, w minioną w niedzielę, w wywiadzie dla Journal du Dimanche.

Francja ma największą populację muzułmańską w Europie i rozwinęła jeden z najpoważniejszych problemów związanych z islamskim terroryzmem na kontynencie, była  dotknięta wieloma śmiertelnymi atakami w ostatnich latach.

– Pracujemy nad strukturą islamu we Francji, a także nad wyjaśnieniem tego, co jest niezwykle ważne – powiedział  Macron. – Moim celem jest odkrycie na nowo tego, co leży u podstaw laicyty (francuska koncepcja sekularyzmu): bycia wierzącym, możliwości zachowania spójności narodowej i posiadania wolnej świadomości.

Prezydent Francji odmówił jednak ujawnienia szczegółowych swojego planu reform, dodając: – Nie ujawnię tej propozycji, dopóki prace nie zostaną zakończone.

Macron mówił wcześniej o ograniczeniu zagranicznego finansowania islamu we Francji oraz o uregulowaniu  szkoleń imamów oraz o reformie francuskiej Rady Wiary Muzułmańskiej.

mak

1 KOMENTARZ

  1. Stylistyka… chętnie zajmę się poprawianie tekstu przed jego zamieszczeniem
    Nie może być spacji przed przacinkiem. Ani wariacji słownych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ