Islamskie prawo, zawsze surowe, jest szczególnie surowe dla kobiet. Według Koranu mężczyźni mają „władzę” nad kobietami i mogą je bić, jeśli są one „nieposłuszne”(4:34). Według Mahometa, proroka islamu, kobiety są mniej inteligentne niż mężczyźni – zeznanie dwóch kobiet jest równoważne zeznaniu jednego mężczyzny – a większość „populacji” piekła stanowią właśnie kobiety, które są porównywane do osłów i psów w swojej umiejętności rozpraszania mężczyzny w modlitwie, przez co staje się ona nieważna. – zauważa Raymond Ibrahim w artykule dla portalu gatestoneinstitute.org. Przytaczamy go w obszernych fragmentach.

Służą tylko do seksu

Jakie jest zatem spojrzenie islamu na kobiety, które są „niewierne”? Służą one, w najlepszym razie, „najwyżej jednej rzeczy – sprawianiu przyjemności muzułmańskiemu mężczyźnie,” jak powiedział pewien muzułmanin grupie młodych chrześcijańskich dziewcząt w Pakistanie, zanim sterroryzował i zamordował jedną z nich. W Koranie (patrz 4:24), nie-muzułmanki pojmane w dżihadzie mogą być kupowane i sprzedawane jako niewolnice seksualne dla muzułmańskich mężczyzn, jak robi to Państwo Islamskie.

Emily Fuentes, dyrektor ds. komunikacji „Open Doors,” organizacji praw człowieka, która działa na rzecz prześladowanych chrześcijan, powiedziała: – Niestety, coraz więcej kobiet staje się celem [muzułmańskich] grup terrorystycznych. Istnieją liczne międzynarodowe przypadki kobiet, które są uprowadzane, gwałcone i zmuszane do konwersji z chrześcijaństwa na islam przez radykalne grupy ekstremistyczne […] Wiele z nich jest także sprzedawanych na wolnym rynku. Barbarzyństwo to występuje nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale w Afryce i w wielu innych miejscach. W wielu z tych krajów kobiety są przedmiotem prześladowań, ponieważ, ze względu na ich płeć, uważa się je za obywateli drugiej kategorii. Jako mniejszość zarówno płciową, jak i wyznaniowa, chrześcijańskie kobiety zmagają się z podwójnym prześladowaniem. Chociaż nie znamy dokładnej liczby, wiemy, że prześladowane są miliony kobiet […] W tych krajach zdominowanych przez islam, chrześcijanki są systematycznie pozbawiane prawa do życia i podstawowych ludzkich potrzeb.

Chrześcijanki są potępiane w dwójnasób: ledwie tolerowane zarówno jako kobiety, jak i nie-muzułmańskie „niewierne.” Dlatego też są one największymi ofiarami przemocy islamskiej.

Syryjska chrześcijańska zgwałcona i zabita przez islamskich dżihadystów

Obecnie dramatyczna sytuacja niemuzułmanek znajdujących się pod opresją ISIS jest dobrze znana. Od podbicia Mosulu w czerwcu 2014 roku, kalifat dokonał egzekucji na przynajmniej 250 pojmanych niemuzułmańskich dziewczętach (głównie Jazydkach i chrześcijankach) za to, że nie chciały zostać niewolnicami seksualnymi. 19 jazydzkich dziewcząt zostało umieszczonych w żelaznych klatkach i spalonych żywcem przed tłumem liczącym setki osób za odmowę uprawiania seksu z dżihadystami.

Gwałcone, sprzedawane, mordowane  

Według raportu, który ukazał się dzień po tym, jak Open Doors zwróciło uwagę na tragiczny los nie-muzułmańskich kobiet: „Pod panowaniem IS [Państwa Islamskiego], kobiety należące do mniejszości religijnych są często wielokrotnie sprzedawane dżihadystom przez innych dżihadystów. Gdy bojownik znudzi się gwałceniem i znęcaniem się nad jakąś dziewczyną, zazwyczaj sprzedaje ją swojemu „koledze,” aby i ten mógł ją gwałcić i znęcać się nad nią dla własnej przyjemności”.

Jedna jazydzka dziewczyna, której udało się uciec, wyjaśniała, jak była kupowana i sprzedawana przez ośmiu różnych dżihady stów: –  Byłyśmy pokazywane [na rynkach niewolników seksualnych]. Przychodzili tam mężczyźni i patrzyli na nas jak na przedmioty. Kobiety kupowano za gotówkę – za jedyne 20 dolarów albo wymieniane za takie rzeczy jak telefony komórkowe czy rozdawane jak prezenty.

Dziewczyna była gwałcona co najmniej trzy razy dziennie w ciągu 16 miesięcy przez niezliczonych bojowników ISIS i przymuszana do przyjmowania środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych. Wielokrotnie próbowała się zabić, aby uniknąć znęcania się nad nią. Jej relacja jest typowa – wiele innych niemuzułmańskich dziewcząt, którym udało się uciec, opowiadało o identycznych doświadczeniach.

Muzułmanie porywają chrześcijańskie dziewczyny, gwałcą, okaleczają i mówią, że nawracają na islam

Inne niedawne doniesienia mówią o 8-letniej dziewczynce, która w okresie 10 miesięcy była kupiona, sprzedana i zgwałcona przez ośmiu bojowników islamskich, o innej niewolnicy seksualnej, która podpaliła się, aby nie zostać zgwałcona, o małżeństwie, które, gdy ich dzieci zostały uprowadzone przez ISIS, otworzyło drzwi i znalazło przed nimi plastikową torbę zawierającą części ciał ich córek oraz wideo tego, jak były torturowane i gwałcone, oraz o chrześcijankach i alawitkach gwałconych i mordowanych przez dżihadystów ISIS, którzy napadli na ich wioskę.

Nawracanie seksem

Jednak takie islamskie znęcanie się nad kobietami nie ogranicza się wyłącznie do ugrupowań takich, jak ISIS czy Boko Haram, nigeryjskiej organizacji, która również określa się jako wyłącznie muzułmańska i „słynie” z uprowadzania, zniewalania, gwałcenia i mordowania chrześcijańskich dziewcząt. W Pakistanie każdego roku jest uprowadzanych, zniewalanych i gwałconych około 700 chrześcijańskich i wyznających hinduizm dziewcząt. Jest to duża liczba, biorąc pod uwagę, że chrześcijanie i hindusi stanowią zaledwie około jednego procenta zdominowanej przez muzułmanów populacji kraju.

Zaledwie cztery dni po tym, jak „Open Doors” poczyniło swoje uwagi na temat dramatycznego losu chrześcijańskich kobiet, dwaj pakistańscy muzułmanie włamali się do domu chrześcijanki, podczas gdy jej mąż odbywał misję wojskową. Mężczyźni związali ją i obaj zgwałcili, grożąc, że zabiją jej dwuletnią córeczkę, jeśli będzie się im sprzeciwiać. Według relacji  tej 30-letniej kobiety: – Ci mężczyźni potraktowali mnie jak zwierzę, mówiąc, że jestem bezwartościową chrześcijanką. Powiedzieli, że wszystkie chrześcijanki to dziwki i że wrócą, żeby powtórzyć to, co zrobili, jeśli kiedykolwiek o tym komuś powiem.

Chrześcijanka z Pakistanu została zgwałcona i zabita przez pijanych muzułmanów

Ponieważ ofiara jest zarówno kobietą, jak i niewierną w zdominowanym przez muzułmanów kraju, policja i prawo nic dla niej nie zrobili. W tym samym tygodniu uprowadzono pięć kolejnych chrześcijańskich dziewcząt, nawrócono je na islam i zmuszono, aby „wyszły za mąż” za ich porywaczy.

Istnieje wiele innych przykładów gwałtów, a nawet morderstw chrześcijańskich dziewcząt – czasem chrześcijańskich chłopców – w Pakistanie. Po tym, gdy 9-letnia chrześcijańska dziewczynka została zgwałcona przez muzułmanina, który chwalił się, że  oddał taką samą przysługę innym chrześcijańskim dziewczętom”,  lokalni mieszkańcy wyjaśnili: – Do takich wydarzeń dochodzi bardzo często. Chrześcijańskie dziewczęta są uznawane za towar, który można w dowolnej chwili uszkodzić. Nękanie ich jest prawem. Według mentalności  muzułmańskiej społeczności to nawet nie jest przestępstwo. Muzułmanie traktują je jako zdobycz wojenną.

Podobna sytuacja panuje w Egipcie. W lipcu 2012 roku, amerykański kongresmen, Chris Smith, składał zeznania dotyczące „eskalacji uprowadzeń, przymusowej konwersji i przymusowych małżeństw koptyjskich chrześcijańskich kobiet i dziewcząt. Kobiety te są terroryzowane i, wskutek tego, marginalizowane”.

Nieżyjący już, często bardzo dyplomatyczny papież koptyjski, Shenouda III, głowa wspólnoty chrześcijańskiej w Egipcie, zwrócił uwagę na to postępowanie już w 1976 roku: – Istnieje zwyczaj nawracania koptyjskich dziewcząt na islam i, zastraszonych, wydawanie ich za mąż za muzułmańskich mężów.

W latach 2008-2013, w Egipcie udokumentowano prawie 600 przypadków uprowadzeń, gwałtów i przymusowego nawracania się na islam chrześcijańskich kobiet. Sytuacja wciąż się pogarsza, jak można wywnioskować z tytułu raportu opublikowanego w 2012 roku: „Dramatyczny wzrost uprowadzeń i przymusowej konwersji koptyjskich chrześcijanek w Egipcie”.

 Niemki są do seksu

O ile młode kobiety są ofiarami napaści seksualnych, o tyle starsze kobiety są seksualnie degradowane. 20 maja, 70-letnia chrześcijanka w Egipcie została obnażona, pluto na nią i przeprowadzono ulicami miasta Minya w towarzystwie drwin, gwizdów i wrzasków „Allahu Akbar” („Allach jest największy”) wściekłego muzułmańskiego tłumu.

Dwa dni przed opublikowaniem raportu Open Doors, muzułmanie w Ugandzie pobili i zgwałcili 22-letnią chrześcijankę, ponieważ oskarżyła ona przywódcę meczetu o zamordowanie jej ojca z powodu kłótni religijnej. Miesiąc wcześniej, 13-letnia córka matki, która z islamu nawróciła się na chrześcijaństwo, została zgwałcona przez miejscowego muzułmanina. Powiedział on jej: – To drugie ostrzeżenie dla twojej matki za zhańbienie wiary muzułmanów.

Należy zauważyć, że nawet w Europie, to rdzenne mieszkanki kontynentu najbardziej cierpią z powodu napływu muzułmańskich migrantów. Popełniana jest teraz wykładniczo wyższa liczba napaści seksualnych i gwałtów, często na podstawie tej samej logiki, która dominuje w Państwie Islamskim czy Pakistanie. Wedle słów muzułmańskiego migranta w Niemczech, który śledził, przeklinał i obmacywał kobietę: – Niemki są tam dla seksu.

Ostatni istotny punkt: podczas gdy niemuzułmanki są atakowane seksualnie częściej niż niewyznający islamu mężczyźni, nie oznacza to, że nie są oni rzadziej atakowani, o ile chodzi o nieseksualne muzułmańskie prześladowania, takie, jak ataki na „bluźnierców” i „apostatów.

Rycerskość stanowi koncepcję zupełnie obcą dla islamu. Jeśli chodzi o sterroryzowanie i przypisanie niewiernym ich miejsca w społeczeństwie, religia Mahometa jest ściśle egalitarna. Na przykład, w Pakistanie, najbardziej znane przypadki „bluźnierstwa” dotyczą chrześcijanki, Asia Bibi, która od 2009 roku przebywa w celi śmierci, oraz chrześcijańskiego małżeństwa, oskarżonego o zbezczeszczenie Koranu, za co oboje zostali spaleni żywcem (…)

Raymond Ibrahim

tłumaczenie: Paulina Wojciechowska

źródło: gatestoneinstitute.org

Zobacz również: