19-letni piłkarz ręczny Piotrkowianina Piotrków Tryb. Dawid Jakubowski zginął w wypadku samochodowym. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Jacentów w woj. świętokrzyskim.

O śmierci młodzieżowego reprezentanta Polski klub z Piotrkowa Tryb. poinformował na swojej stronie internetowej.

Nie żyje nasz obrotowy Dawid Jakubowski. Zginął w niedzielę rano w miejscowości Jacentów w gminie Radoszyce. Dawid jechał swoim volkswagenem i jak wynika z ustaleń policyjnych wypadł z drogi, dachował i wpadł do rzeki Czarnej. Niestety nie zdołał się uratować”  – poinformowano.
Informację o pojeździe, którego koła wystawały nad powierzchnię wody, przekazał policji po godz. 7 przejeżdżający w pobliżu rowerzysta.
– Wstępnie ustalono, że kierowca volkswagena jechał drogą lokalną, w kierunku drogi krajowej nr 74. Dojeżdżając do skrzyżowania, gdzie jest ostry zakręt, kierowca zjechał na lewy pas, a następnie z wysokiej skarpy zjechał w dół do rzeki, gdzie pojazd dachował – wyjaśnił Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Jakubowski do piotrkowskiej drużyny dołączył przed obecnym sezonem. Wystąpił w dwóch meczach ekstraklasy, w których zdobył trzy gole. Był wychowankiem KSSPR Końskie, reprezentantem Polski juniorów, uczestnikiem mistrzostw Europy 2018 w tej kategorii wiekowej.

źródło: PAP