pellowski.net

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej poparł bojkot sieci trójmiejskich piekarni dlatego, że jej właściciel pozwał „Gazetę Wyborczą” oraz miał wspierać finansowo organizacje narodowe.

Jeden z internautów napisał na Twitterze, że „gdański piekarz, Grzegorz Pellowski zaskarżył »Gazetę Wyborczą« za artykuł o ks. Jankowskim. To ten sam, który finansuje narodowców”. Zachęcił również, aby bojkotować jego piekarnie, ponieważ – jak zaznaczył – „kupując tam pieczywo, finansujemy faszystów z ONR i MW”.

Pellowski jest jednym inicjatorów budowy pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego, który w nocy z 20 na 21 lutego został przewrócony przez trzech mężczyzn.

Wpis podał dalej Rabiej, który stwierdził, że to „bardzo dobry pomysł. Przyzwoity człowiek musi mieć świadomość, że robiąc tam zakupy pośrednio wspiera podłość”.

Podobny bojkot miał miejsce w 2013 roku, kiedy Grzegorz Pellowski poparł wypowiedz Lecha Wałęsy na temat homoseksualistów. Pellowski napisał wtedy do Lecha Wałęsy. „Są rzeczy, za które chciałbym Panu podziękować, szczególnie za zdecydowaną postawę wobec homoseksualistów w wywiadzie w 'Faktach po faktach’ w TVN24” – napisał wówczas ex prezydentowi cukiernik.
Pellowski nie zmartwił się wtedy bojkotem: – Myślę, że efekt może być odwrotny. Właściwie to powinienem temu środowisku podziękować: w życiu nie sądziłem, że zdobędę taki rozgłos. Moje obroty wręcz rosną, dla niektórych ludzi jestem męczennikiem, popierają mnie, mówią, żebym się nie martwił, bo oni u mnie będą kupowali. Dostaję maile od ludzi z Poznania czy Warszawy, piszą, że będą do mnie przyjeżdżać. 

źródło: tvpinfo

Zobacz również: