Do bulwersującej sytuacji doszło na SOR szpitala w Dąbrowie Górniczej.  Opisujący sprawę „Dziennik Zachodni” pisze, że sytuacja na SOR w Dąbrowie Górniczej dotyczy młodej kobiety, która zwijała się z bólu czekając na pomoc. W chwili gdy po upływie kilkudziesięciu minut zaczynają interweniować pozostali oczekujący pacjenci – kobieta mdleje. Co ciekawe w tym momencie ratownik będący obok oddala się, zamiast udzielić pomocy.

Jeden ze świadków zdarzenia nagrał wideo pokazujące to zdarzenie.

Prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak odniósł się na swoim Facebookowym profilu do tej sprawy. Jak napisał:  „Szokujący filmik nagrany wczoraj wieczorem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dąbrowskiego szpitala ukazał sytuację, która w mojej ocenie nigdy nie powinna mieć miejsca i nie znajduję dla niej żadnego usprawiedliwienia”.

Z wpisu wynika, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach, a szczególnie w sposobie zarządzania. Prezydent Bazylak podjął również decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora szpitala im. Sz. Starkiewicza. Projekt uchwały został przedłożony Radzie Miejskie.

źródło.se.pl

Zobacz również: