22-letnia Asma Aziz opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym twierdzi, że została rozebrana do naga i pobita rurą, ponieważ nie chciała zatańczyć dla przyjaciół męża. Po publikacji incydentem zainteresowały się władze.

– Zdjął moje ubranie na oczach swoich pracowników. Oni trzymali mnie, gdy golił mi włosy i je palił – opowiada w filmie 22-latka z Pakistanu.

Kobieta twierdzi, że jej mąż – Mian Faisal – początkowo kochający, zaczął się zmieniać po sześciu miesiącach małżeństwa.

Mówi również, że policja nie chciała jej pomóc ponieważ nie miała pieniędzy. – Policja nie wydała raportu ani nie przeprowadziła badania lekarskiego. Nie miałem gotówki, żeby im zapłacić. Wyszłam z posterunku policji, płacząc – powiedziała Asma.

Mąż kobiety został aresztowany.

Pakistan zajmuje trzecie od końca miejsce w rankingu „Georgetown Institute Women, Peace and Security”. Znajduje się więc w grupie pięciu krajów, gdzie kobiety są szczególnie źle traktowane. Według danych z 2016 r. 26,8 proc. pakistańskich kobiet doświadczyło przemocy w rodzinie.

źródło:

Zobacz również: