Dzięki kumulacji w europejskiej loterii Eurojackpot główna wygrana wyniosła 53 miliony 420 tysięcy euro, czyli prawie 228 mln zł. Co ciekawe, zwycięzca nie zgłosił się po odbiór nagrody. Posiadacza szczęśliwego losu udało się odnaleźć po trzech dniach.

Od piątku było wiadomo, że główna wygrana padła w Szwecji, jednak szwedzkiemu totalizatorowi dopiero w poniedziałek udało się skontaktować ze szczęśliwym graczem. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Örebro w środkowej części kraju, który kupił los wspólnie z żoną. Para nie wiedziała o wygranej, bo była na krótkich wakacjach. Telefon z totalizatora był dla nich ogromnym zaskoczeniem.
Liczby, które dały im wygraną, to kombinacja dat urodzin, cyfr przynoszących im szczęście oraz wylosowanych przez komputer. Małżonkowie na razie nie wiedzą, na co przeznaczą pieniądze. Najpierw – jak tłumaczą – muszą oswoić się z myślą, że zostali milionerami.
Eurojackpot to europejska gra liczbowa, utworzona 7 lat temu. Bierze w niej udział 18 państw: Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.

Główna wygrana może osiągnąć maksymalnie 90 milionów euro. Celem każdego gracza jest trafienie pięciu z 50 liczb oraz dwóch z 10 dodatkowych. Prawdopodobieństwo trafienia wygranej pierwszego stopnia wynosi 1 do ponad 95 milionów.

Zobacz również: