Dwaj mężczyźni zastrzelili niedźwiedzicę będącą w stanie hibernacji oraz dwójkę jej młodych. Chwilę potem robili zdjęcia i „przybili sobie piątkę” z nieżywym zwierzęciem. Sprawców uchwyciła zamontowana w lesie fotopułapka.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w kwietniu 2018 roku, w lesie w okolicach Prince William Sound na Alasce. Teraz nagranie zostało upublicznione przez organizację zajmującą się ochroną zwierząt, ponieważ sprawcy w styczniu zostali skazani. To ojciec i syn: 41-letni Andrew Renner i 18-letni Owen Renner .
Na filmie słychać ryczenie niedźwiadków w chwili, gdy młodszy z mężczyzn strzela do ich śpiącej niedźwiedzicy. Następnie jego ojciec kieruje lufę strzelby w stronę młodych i je zabija. Potem robi zdjęcia synowi, który pozuje z martwą niedźwiedzicą.

Na wideo słychać, jak 18-latek zwraca się do ojca, mówiąc: „Nigdy nie będą w stanie tego z nami powiązać”.
Według ustaleń policji, kłusownicy na miejscu oprawili ze skóry niedźwiedzicę, a jej mięso pokroili na kawałki i zabrali w torbach. Następnie sprzedali skórę, przemilczając okoliczności, w jakich ją zdobyli.

Fotopułapka zarejestrowała ich ponownie dwa dni później. Pojawili się, żeby pozbierać łuski od nabojów. Zabrali też martwe niedźwiadki.

Dzięki nagraniu policja dotarła do sprawców. Zgodnie z prawem obowiązującym na Alasce, zabijanie młodych oraz niedźwiedzi w stanie hibernacji jest nielegalne. Andrew Renner został skazany na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa oraz karę grzywny w wysokości 20 tysięcy dolarów. Na 10 lat stracił także myśliwską licencję. Jego syn został potraktowany łagodniej. Został skazany na karę więzienia w zawieszeniu i prace społeczne.

źródło: polsatnews

 

Zobacz również: