Kukiz Tusk

Nie od dzisiaj wiadomo, że Paweł Kukiz i Donald Tusk za sobą nie przepadają. Ten pierwszy praktycznie przy każdej możliwej okazji atakuje lidera Platformy Obywatelskiej. Tak samo było i teraz, podczas wywiadu dla Radia Plus.

Paweł Kukiz ostro odpowiada Donaldowi Tuskowi

W jednym z ostatnich wywiadów Donald Tusk otwarcie przyznał o naiwności Pawła Kukiza, który dał się wciągnąć w grę politycznych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, które nie zostaną zrealizowane. Kukiz długo nie czekał i ostro odpowiedział Tuskowi. Miało to miejsce podczas rozmowy na antenie Radia Plus.

„Gdyby Jarosław Kaczyński nie dotrzymywał słowa, przestalibyśmy w dużej mierze głosować wspólnie z PiS-em.” – skomentował Kukiz umowę programową z Prawem i Sprawiedliwością, po czym zaczął wątek Donalda Tuska. Poleciały iskry.

„W kwestiach ustawowych mamy już uchwaloną i podpisaną przez prezydenta ustawę antykorupcyjną, która wbrew kłamstwom Tuska, który twierdził, że będzie można kraść jeszcze przez dwa lata – ten przepis, który dotyczy kradzenia, jak to pan Tusk powiedział, wchodzi w życie od 1 stycznia 2022 r. Tak że panie Tusk, kraść, jeżeli pan chce, to może pan tylko do 1 stycznia 2022 r.” – zaszarżował Paweł Kukiz.

Jak na razie lider Platformy Obywatelskiej nie odniósł się jeszcze do słów Pawła Kukiza. Z pewnością stosowny komentarz się pojawi. Czy będzie równie soczysty co wypowiedź Kukiza? Z pewnością tak.

źródło: Radio Plus, Rzeczpospolita, media

Zobacz również: