Adam Niedzielski
Foto: Youtube

Czwarta fala koronawirusa niestety nie zwalnia, a wygląda na to, że dopiero się rozkręca i jeszcze przed nami jest szczyt zachorowań, który może przekroczyć 30 tysięcy dziennych przypadków zakażeń. W związku z tym Adam Niedzielski podjął kolejną decyzję. O pilnym zaleceniu, Minister Zdrowia poinformował za pośrednictwem… mediów społecznościowych. Miało to miejsce wczoraj, późnym wieczorem.

Jest zalecenie Ministra Zdrowia. Adam Niedzielski komentuje decyzję

Zacznijmy od tego, że czwarta fala pandemii nie daje za wygraną. W sobotnie przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o 26 182 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich odnotowano w województwie mazowieckim (4730). Ponad 3000 zakażeń jest w śląskim, a ponad 2000 w wielkopolskim i Małopolsce.

Spoglądając na niepokojąco rosnące liczby, Adam Niedzielski wczoraj zdecydował się na wydanie pilnego zalecenia dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ma ono związek z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Minister Zdrowia o wszystkim poinformował na Twitterze.

„Poleciłem Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na zagadnienie kontaktu z osobami wracającymi z Afryki – szczególnie RPA, gdzie mutacja odpowiada za 100% nowych zakażeń. Dodatnie próbki będą badane w laboratoriach pod kątem genomu wirusa.” – napisał Adam Niedzielski.

W ten sposób Adam Niedzielski jak najszybciej chce ograniczyć prawdopodobieństwo transmisji nowego wariantu koronawirusa, który na ten moment wygląda na jeszcze groźniejszy i bardziej zakaźny, niż w tej chwili dominująca w Europie koronawirusowa delta.

Przypomnijmy też, że nad ten moment rząd nie myśli o wprowadzaniu obostrzeń czy to dla całego kraju czy dla osób niezaszczepionych. Taką ścieżką podążyło już wiele krajów w Europie. Niewykluczone jednak, że i w Polsce takie drastyczne kroki będą musiały zostać wprowadzone. Na przykład wtedy, kiedy czwarta fala wymknie się spod kontroli, a w szpitalach zacznie brakować łóżek i respiratorów, których i tak, wolnych jest już bardzo mało.

źródło: Twitter, Goniec.pl

Zobacz również: