Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało kolejnych dziesięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów z grupy Psycho Fans. W tym gronie jest znany zawodnik UFC Adam W. i założyciel Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chozrów”Niebiescy”. Kolejni członkowie Psycho Fans w rękach CBŚP. Wśród zatrzymanych zawodnik UFC.

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało kolejnych dziesięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów z grupy Psycho Fans. W tym gronie jest znany zawodnik UFC Adam W. i założyciel Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”.

Wiktoria Sz. miała proste zadanie – umówić się na spotkanie z Jarosławem P. ps. Lotek, liderem Torcidy, bojówki Górnika Zabrze. Udało jej się zwabić mężczyznę do swojego domu. Podczas „randki” przekonała „Lotka” by wyszedł z nią na spacer. Na zewnątrz czekało już na nich kilkunastu bandytów z Psycho Fans uzbrojonych w maczety, młotki czy pałki. Jarosław P. został ciężko pobity. Napastnicy nie przejmowali się, że podczas kilkuminutowego katowania ofiara może zginąć. Był listopad 2015 roku.

Dwa lata później w podobny sposób bojówkarze Psycho Fans dopadli Daniela D. ps. Romek, lidera pseudokibiców GKS Katowice. Tym razem zawdzięczali udane polowanie – Dominice P. Przez jednego z chuliganów kobieta dostarczyła członkom bandy adres D. Kiedy ten wczesnym rankiem 30 września 2017 r. wyszedł przed dom, okazało się, że czkają już na niego oprawcy z Psycho Fans i zaprzyjaźnieni z nimi kibole z Sharks, kibolskiego gangu Wisły Kraków. Daniel D. również cudem przeżył. Miał rany kłute, cięte, szarpane i tłuczone na całym ciele. Lista doznanych obrażeń zajęła całą stronę prokuratorskich akt.

Do zatrzymań doszło we wtorek. Oficerowie CBŚP, wspierani przez grupy antyterrorystów, weszli do mieszkań w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich, Zawierciu i Kołobrzegu, aresztując w sumie dziesięć osób związanych z kibolskim gangiem Psycho Fans.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, handlu narkotykami czy udziału w ustawkach.

W grupie zatrzymanych, jak przekazuje katowice.wyborcza.pl, są: zawodnik UFC Adam W. ps. „Siwy” oraz założyciel i prezes stowarzyszenia kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” Kamil D. ps. „Kamel”.

Wspomniane stowarzyszenie co prawda już nie funkcjonuje. W jego miejsce powstało inne stowarzyszenie, „Wielki Ruch”, które ma ten sam numer KRS co „Niebiescy”. Kamil D. nie jest członkiem jego władz.

– Nigdy nie mieliśmy podpisanej umowy o współpracy z Niebieskimi, nie mamy też takiej umowy z Wielkim Ruchem – mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Fakt, że Adam W. ps. „Siwy” identyfikuje się z fanatykami Ruchu Chorzów nie był żadną tajemnicą. W październiku 2017 roku UFC zdecydowało się na usunięcie jego walki z Anthonym Hamiltonem z karty gali w Gdańsku po tym, jak „Siwy” miał otrzymywać groźby od pseudokibiców Lechii Gdańsk przed ceremonią ważenia.

źródło:wp.pl/tvpinfo

Zobacz również: