Fintech TransferGo otwiera się na crowdfunding z Seedrs

Firma TransferGo dołączyła do grona beneficjentów międzynarodowej, technologicznej platformy crowdfundingowej Seedrs. Inwestorzy z całego świata mogą teraz zainwestować pieniądze w jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie.

0
PHOTO: EAST NEWS/WOJTEK LASKI PIENIADZE

Firma TransferGo dołączyła do grona beneficjentów międzynarodowej, technologicznej platformy crowdfundingowej Seedrs. Inwestorzy z całego świata mogą teraz zainwestować pieniądze w jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie.

TransferGo stale się rozwija i nie przestaje zaskakiwać – z usług firmy korzysta już ponad 700 tysięcy użytkowników w 47 krajach na całym świecie. W fazie B finansowania rozwój spółki wsparła nowa fala inwestorów kwotą łącznie 10 mln. dolarów, a obecnie może zrobić to każdy. TransferGo dołączyło do grona użytkowników platformy Seedrs – jednego z najpopularniejszych portali crowdfundingowych wśród inwestorów związanych z branżą fintechową, z którego wyrosły takie spółki jak np. Revolut czy Bolt Mobility. Wcześniej w tym roku firma podpisała umowę o współpracy z Ripple – systemem rozliczeń w czasie rzeczywistym, umożliwiającym płatności transgraniczne między Indiami a Europą, a także przeszła na model freemium.

TransferGo widzi Seedrs jako właściwego partnera do kampanii crowdfundingowej ze względu na świetną technologię i zespół, z imponującymi doświadczeniami w naprawdę dużych kampaniach. Pragniemy czerpać z tych doświadczeń i uczyć się od najlepszych, jednocześnie będąc otwartym dla naszych klientów i inwestorów”. – mówi Daumantas Dvilinskas, założyciel i CEO TransferGo.

TransferGo jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów konsumenckich w Europie, ze wzrostem 71% r/r w ciągu ostatnich 5 lat. Na globalnym rynku cały czas dominuje gotówka. Przekazy cyfrowe, takie jak TransferGo, to zaledwie 6% całego rynku. Stwarza to ogromną szansę na przerwanie tego trendu i zrewolucjonizowanie gospodarki, ponieważ TransferGo ma na celu zwiększenie udziału cyfrowego poprzez dostarczenie doskonałego produktu z marką, którą klienci kochają i którym ufają. Dvilinskas widzi potencjał w platformie Seedrs i chce go wykorzystać jako wsparcie dla funduszy pozyskanych w drugiej fazie inwestowania, kiedy firmę wsparły takie instytucje finansowe jak Vostok Emerging Finance, Practica Capital i Revo Capital.

„Rozpoczynamy kampanię crowdfundingową, aby dać naszym klientom możliwość bycia częścią naszej podróży. Otrzymaliśmy od ludzi mnóstwo pozytywnej energii teraz jest idealny moment na konwersję jej w dalszy rozwój naszej firmy. Dzięki crowdfundingowi jesteśmy w stanie pozyskać fundusze, które zostaną wykorzystane na poszerzenie naszej ekspansji międzynarodowej, ale przede wszystkim dalsze innowacje produktowe.”- dodaje CEO TransferGo.

TransferGo opiera swój model biznesowy na przejrzystości, zaufaniu i wygodzie użytkownika, czego efektem jest m.in. ocena „Excellent” na platformie TrustPilot. Z usług TransferGo korzysta ponad 700 tysięcy użytkowników na całym świecie.

Firma zadebiutuje na portalu Seedrs już 24 października. Więcej informacji pod poniższym linkiem: http://transfergo.seedrs.com/?tg_source=tg

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ