Jeden z mieszkańców Gdańska zaprosił do swojego mieszkania kobietę poznaną na portalu randkowym. 30-latka przyszła do niego jednak w towarzystwie dwóch znajomych, którzy zażądali pieniędzy i grozili mu atrapą broni. Mężczyzna zdążył zatrzasnąć drzwi i zawiadomić policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W czwartek ok. godz. 1:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w dzielnicy Nowy Port w Gdańsku troje napastników próbowało wtargnąć do jednego z mieszkań. Sprawcy mieli grozić pokrzywdzonemu bronią i zażądać pieniędzy. Mężczyzna zdążył zatrzasnąć drzwi.

Policyjnym wywiadowcom jeszcze tej samej nocy udało się namierzyć samochód, którym uciekli poszukiwani mężczyźni. Kierowca, kiedy zauważył funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Napastnicy zostali zatrzymani po pościgu.

Okazali się nimi 21- i 31-latek. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli pistolet na metalowe kulki, którym sprawcy grozili poszkodowanemu. W tym samym czasie funkcjonariuszom udało się także zatrzymać 30-letnią kobietę, która towarzyszyła mężczyznom podczas próby rozboju.

W piątek po południu zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Sąd zdecydował o aresztowaniu trojga podejrzanych na trzy miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

polsatnews.pl