Monika Zamachowska

Znana dziennikarka, Monika Zamachowska nie kryje, że jest jej źle. Przyczynę swojego niezbyt optymistycznego nastroju przedstawiła na swoim Instagramie. Niewątpliwie zdjęcie i wpis nie należą do najweselszych. Już prędzej można powiedzieć, że post ma żałobny charakter.

Smutna Monika Zamachowska pisze o śmierci

Wydaje się, iż była gwiazda TVP to bystry obserwator naszej rzeczywistości. Odkąd Monika Zamachowska straciła pracę w telewizji publicznej, chętnie komentuje to co dzieje się w naszym kraju. Trzeba przyznać, że swoimi wypowiedziami niejednokrotnie naraziła się internautom. Nie inaczej było tym razem.

Niedawno Monika Zamachowska opublikowała na swoim Instagramie porażające zdjęcie. Fotografia przedstawia pustą widownię w kinie. Całą sytuację dziennikarka podsumowała krótko: “#śmierćkultury”.

Rzeczywiście trzeba przyznać, że pusta sala kinowa to przygnębiający widok. Zamachowska wyznała wprost, że czuje się źle z powodu zapaści jaką przeżywa w tej chwili szeroko pojęta kultura. Dziennikarka zdecydowała się nawet na bardzo wymowne podsumowanie całej sytuacji pisząc, iż “kultura zdechła”.

Szybko okazało się, iż część internautów nie popadła w aż tak wielki pesymizm jak Monika Zamachowska. Osoby te pokusiły się nawet o nieco uszczypliwe komentarze odnośnie wpisu byłej gwiazdy TVP: “Pani Moniko Pani koledzy i koleżanki są temu winni. Kto nakręca psychozę strachu i paniki ? Media!! Z lewa i prawa”, “oj tak to prawda, przestałam oglądać i czytać bo tu liczą się tylko oglądalność i kliki”.

Byli też tacy, którzy zwrócili uwagę prezenterce na to, iż nie każdy jest wielbicielem kultury przez duże “K”: “Pani Moniko ja lubię SWIAT WEDŁUG KIEPSKICH, CHLOPAKI DO WZIĘCIA CZY DAMY I WIESNIACZKI…Dla każdego coś innego oznacza kultura”.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy Instagrama sugerowali, iż są teraz ważniejsze sprawy niż kultura: “kultura i sztuka nie tylko w kinie.. bez przesady. Większy smutek to kolejki karetek a nie drama bo sama w kinie byłam. Dla filmu czy dla ludzi?”

Zobacz również: