Jak zginął Andrzej Lepper?

Choć Andrzej Lepper nie żyje już dziewięć lat, to wciąż wiele osób zainteresowanych jest okolicznościami jego śmierci. Wciąż w społeczeństwie krąży wiele teorii spiskowych. Zaskakującej wypowiedzi udzielił właśnie Detektyw Rutkowski. Był on gościem Mateusza Borka w programie na żywo, pod nazwą „Hejt Park” w ramach Kanału Sportowego. Wielu będzie zaskoczonych.

Wciąż wielu zastanawia się, jak zginął Andrzej Lepper?

Były lider Samoobrony zmarł 5 sierpnia 2011 roku. Prokuratura ustaliła, że przyczyną śmierci Leppera było samobójstwo poprzez powieszenie się. Już w dniu jego śmierci, przez kilka następnych tygodni, miesięcy, a nawet i teraz, po upływie ponad dziewięciu lat od śmierci Andrzeja Leppera tworzone są różne teorie spiskowe. Zdecydowana większość z nich mówi o tym, że Andrzej Lepper miał niewygodne informacje, które mogły zagrozić politykom i osobom z pierwszych stron gazet. Dlatego też mógł zostać zabity przez służby czy inne osoby, po czym upozorowano jego samobójstwo. Do tych rewelacji odniósł się Detektyw Rutkowski. I to co powiedział, co tu dużo ukrywać, zaskoczyło wielu.

Krzysztof Rutkowski podczas programu na żywo „Hejt Park” w skrupulatnych słowach przytoczył sprawę śmierci Andrzeja Leppera, której wyjaśnianiem zajmował się na zlecenie rodziny byłego lidera Samoobrony.

„Mam absolutnie jedną teorię (na temat śmierci Leppera – przyp. red.)” – zaczął Detektyw Rutkowski, co oznaczało, że wkrótce padną mocne fakty. I nikt się nie pomylił. 

„Nie było nic, co w jakikolwiek sposób mogłoby się wiązać ze służbami specjalnymi. Z tym, co przedstawił Vega w tzw. teorii zabójstwa Andrzeja Leppera” – wypalił Krzysztof Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski o śmierci Andrzeja Leppera, tych faktów nikt nie znał

Zatem jak zginął Andrzej Lepper? Detektyw Rutkowski nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlatego też przyznał to na wizji, przy okazji robiąc, jak na niego przystało, wielkie show.

„Ja gram na argumenty (…) Wykonywałem robotę na zlecenie rodziny (…) Andrzej Lepper nikomu nie zagrażał politycznie, żeby móc być zabitym przez kogokolwiek (…) Nie miał wiedzy, która w jakikolwiek sposób mogłaby pogrążyć któregokolwiek z polityków” – przyznaje otwarcie Rutkowski.

Zdaniem najbardziej znanego detektywa w Polsce, przyczyną śmierci Andrzeja Leppera było rzeczywiście samobójstwo poprzez powieszenie. A skłoniły go ku temu olbrzymie problemy finansowe. Andrzej Lepper zdaniem Detektywa Rutkowskiego spadł z wielkiego konia (z wielkiej polityki – dod. red) i nie poradził sobie z tym. Dlatego, jak przyznał Rutkowski, Lepperowi groziło więzienie za szkalowanie ludzi, fałszywe wskazywanie brania przez nich łapówek. 

„Andrzej Lepper został skazany na sześć lat więzienia, gdzie sprawa była w sądzie apelacyjnym. Wszystko wskazywało na to, że pójdzie siedzieć. Najgorsze, co w tym wszystkim było – Andrzej nie miał w ogóle pieniędzy (…) Zalegał z różnymi płatnościami, nie miał za co wrócić do domu” – mówi Krzysztof Rutkowski prawdopodobnych powodach, które pchnęły Andrzeja Leppera do popełnienia samobójstwa.

Z pewnością ta wypowiedź Rutkowskiego raz na zawsze zamyka wszelkie spekulacje na temat śmierci Andrzeja Leppera.

  1. Nitras na wizji ośmieszył Morawieckiego. Nie uwierzysz, do kogo go porównał
  2. Wstrząsające wyznanie Teresy Lipowskiej. Mało kto miał pojęcie, co ją spotkało w życiu
  3. Kasa, misiu, kasa. TVP otrzyma kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już ile, trzymajcie się krzeseł
  4. Uczestnicy programu „Rolnik szuka żony” zaskoczyli wszystkich. Tego nikt nie przewidział, będzie ślub?
  5. Narobiła wstydu w Milionerach. Ten odcinek przejdzie do historii programu

Zobacz również: