Andrzej Duda

Dziś rano dziennikarze RMF FM podali informacje, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Niedługo później, wiadomości potwierdził rzecznik prasowy Prezydenta RP. Wiemy, jaki jest aktualnie stan zdrowia głowy państwa i gdzie, prawdopodobnie się zaraził.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Koronawirus nie oszczędza czołowych polityków w Polsce i na świecie, łącznie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą. Wcześniej informowaliśmy o zakażeniach Łukasza Szumowskiego czy kwarantannie Mateusza Morawieckiego. Teraz okazuje się, że Andrzej Duda ma pozytywny wynik testu na COVID-19.

Wszyscy zastanawiają się, jak czuje się Prezydent. Informacje o stanie zdrowia głowy państwa przekazał sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP.

„Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – informuje w mediach społecznościowych Błażej Spychalski.

Spychalski dodał też, że sam udaje się na kwarantannę. Kwarantanną została objęta też Iga Świątek i jej sztab, którzy niedawno spotkali się z Andrzejem Dudą. „Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie” – przekazała Świątek na Twitterze.

Obecnie trwa analiza i tworzona jest lista osób, z którymi spotkał się Andrzej Duda w celu poddania ich kwarantannie. Sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zakaził się prawdopodobnie od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. 

Krótkiego komentarza w tej sprawie udzielił także Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Andrzeja Dudy. „To jest kwestia dla nas nowa” – powiedział Szczerski.

  1. Coraz gorszy stan Benedykta XVI. Z Watykanu docierają niepokojące wieści
  2. Monika Zamachowska pokazuje porażające zdjęcie. Dziennikarka przyznaje, że czuje się źle
  3. Protest po decyzji TK przed domem Kaczyńskiego. Dziennikarz pokazuje jak było naprawdę!

Zobacz również: