Papież Benedykt XVI

Niestety, ale z Watykanu napływają coraz gorsze wiadomości odnośnie stanu zdrowia emerytowanego Papieża, Benedykta XVI. Sekretarz papieża prosi wszystkich wierzących o gorliwą modlitwę. Przekazano też w jakim aktualnie stanie znajduje się następca Jana Pawła II.

Benedykt XVI w złym stanie

Informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI przekazał w mediach społecznościowych abp Georg Gänswein. Czytamy, że Benedykt XVI „jest jak świeca, która powoli i spokojnie dogasa„. To może oznaczać, że w Watykanie są już gotowi na najgorsze.

W poruszającej wiadomości możemy przeczytać też, że Benedykt XVI „kontynuuje drogę życia z Chrystusem, a także pragnie spotkać się z nim twarzą w twarz”. Arcybiskup Gänswein swój wpis zakończył olbrzymią prośbą „Módlmy się za emerytowanego papieża” – napisał. Poniżej prezentujemy oryginalny wpis, na którym można zobaczyć też, jak wygląda aktualnie emerytowany papież. 

Urodzony w 1927 roku Joseph Ratzinger 19 kwietnia 2005 roku został 265. Papieżem, zastępując na Tronie Piotrowym zmarłego Jana Pawła II. Pontyfikat Benedykta XVI trwał do 28 lutego 2013 roku, kiedy to nieoczekiwanie, urzędujący Papież postanowił dobrowolnie zrzec się urzędu i został pierwszym w historii emerytowanym papieżem. Zastąpił go argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, którzy przyjął imię Franciszek.

Od wielu lat słyszymy o problemach zdrowotnych Benedykta XVI. Doniesienia nasiliły się w szczególności w sierpniu 2020 roku, kiedy z Watykanu docierały informacje o ostrej fazie bolesnej choroby. Zdaniem Stolicy Apostolskiej nie była to jednak ciężka choroba. Teraz jednak jest pewne, że stan zdrowia Benedykta XVI diametralnie się pogorszył i w Watykanie spodziewają się, że Pan Bóg może go w każdej chwili wezwać. W kwietniu Benedykt XVI skończył 93 lata, a od 2013 roku, czyli momentu kiedy zrzekł się papieskiego urzędu jego rezydencją jest były rzymskokatolicki żeński klasztor klauzurowy Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich.

  1. Agata Młynarska jest wstrząśnięta. Nie ma się gdzie leczyć
  2. Gnatowski wyznał to kilkanaście dni przed swoją śmiercią. Nie zdążył powiedzieć nic więcej
  3. Protest po decyzji TK przed domem Kaczyńskiego. Dziennikarz pokazuje jak było naprawdę!

Zobacz również: