Burza medialna po ogłoszeni decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie ustaje. Ludzie wyszli na ulicę, dziennikarze się rozpisali, celebryci uruchomili social media. Małgorzata Rozenek również zabrała głos.

Dyskusja staje się coraz bardziej zawzięta, polski internet aż kipi – a to dopiero początek. Czy to gwiazdy telewizji, filmu, sceny muzycznej czy celebryci, czy pisarze, czy dziennikarze – ogromna grupa znanych osób wypowiedziało się na temat nowych przepisów dotyczących aborcji. Nie da się ukryć, iż zdecydowana większość to przeciwna strona barykady polskiego rządu. Atmosferę podgrzał wczorajszy protest na warszawskim Żoliborzu.

NIE PRZEGAP: Protest po decyzji TK przed domem Kaczyńskiego. Dziennikarz pokazuje jak było naprawdę!

Instagram: Małgorzata Rozenek w ostrych słowach do Kaczyńskiego

Dyskusyjną kwestią jest fakt, iż Małgorzata Rozenek – delikatnie rzecz ujmując – nie przebierała w słowach. Tłumaczenie – owszem – pojawiło się w opisie pod postem, jednak to tekst ze zdjęcia „poruszył” internautów najbardziej. Gwiazda nie tylko zwróciła się do prezesa PiS, ale przy okazji dopiekła też prezydentowi Dudzie. Instagram aż zawrzał.

„Jarosławie Kaczyński, jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda” – bił czerwono-czarny (nawiązanie do kolorystyki loga Piekło kobiet) napis u dołu zdjęcia.

Już nieco spokojniejszym i bardziej dyplomatycznym tonem Rozenek rozwinęła się na temat wczorajszego posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego i jego decyzji pod dodanym zdjęciem. Jak wiadomo mąż Małgorzaty od kilku dni przebywa w szpitalu, o czym również wspomniała. Całość można przeczytać poniżej. Warto jednak zwrócić, iż gwiazda zachęca do udziału w Strajku Kobiet, który rozpocznie się już za kilka godzin.

Wpis pojawił się zaledwie godzinę temu, a już zebrał przeszło 50 tysięcy polubień. Trudno nie wspomnieć o równie licznych komentarzach, w których obserwatorzy śmiało rozwijali dyskusję.

https://www.instagram.com/p/CGr-XgMH7Wx/?utm_source=ig_web_copy_link

Zobacz również: