Magda Gessler
źródło: Instagram/magdagesller_official

Jak co roku, Magda Gessler oferuje Polakom zakup gotowych świątecznych potraw. O ich jakość raczej nie powinniśmy się martwić. Natomiast co z ich ceną? Ile pieniędzy trzeba wydać, aby zjeść pierogi od popularnej restauratorki?

Ceny u Magdy Gessler przyprawiają o ból głowy

Święta coraz bliżej. W związku z tym coraz częściej myślimy o tym, jakie dania przygotować na świąteczny stół. Ci, którzy nie lubią gotować lub po prostu nie mają na to czasu, rozważają zakup gotowych potraw. Dziennikarze sprawdzili, ile za świąteczne smakołyki trzeba zapłacić o najpopularniejszej polskiej restauratorki – Magdy Gessler.

Przypomnijmy, że gospodyni „Kuchennych rewolucji” prowadzi kilka restauracji. W jednym ze swoich lokali gwiazda TVN wprowadziła do sprzedaży świąteczną ofertę. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o restaurację i cukiernię „Słodki Słony”. Dodajmy, że Magda Gessler przyjmuje zamówienia na ciasta i dania słone z oferty świątecznej do 20 grudnia br.

Co można kupić u Magdy Gessler? W ofercie znalazły się m.in. śledzie, barszcz czerwony, pierogi z kapustą i prawdziwkami, sałatka jarzynowa, makowiec, piernik i torty. Trzeba przyznać, że za takie smakołyki firmowane przez słynną restauratorkę trzeba sporo zapłacić. Ceny potraw potrafią przyprawić o ból głowy. Przejdźmy jednak do konkretów.

Za litr barszczu wigilijnego zapłacimy aż 60 złoty. Natomiast 6 sztuk pierogów z kapustą i prawdziwkami to wydatek rzędu 55 złotych. Inna typowo świąteczna potrawa, czyli bigos z prawdziwkami kosztuje 90 złotych. Dodajmy, że cena ta dotyczy 1 litra tego dania z kapusty.

Poniżej mały wycinek z cennika restauracji i cukierni „Słodki Słony” Magdy Gessler:

1 litr ryby po grecku – 90,00 złotych
1 litr sałatki warzywnej – 65,00 złotych
0,5 litra śledzia – 70,00 złotych

Warto dodać, że klienci mogą kupić u Magdy Gessler również różne rodzaje ciast. Słodkości od gwiazdy TVN także nie należą do najtańszych. Najdroższe są torty: makowy i piernikowy. Za ten pierwszy o wadze około 2,5 kg zapłacimy 300 zł. Z kolei drugi ważący około 2 kg kosztuje również 300 zł.

Pozostałe ciasta, jakie znalazły się w ofercie świątecznej Magdy Gessler to:

placek drożdżowy – 60,00 złotych,
sernik świąteczny – 95,00 złotych,
piernik świąteczny – 95,00 złotych,
makowiec – 160,00 złotych,
rolada sezamowo-chałwowa – 150,00 złotych

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że powyższe ceny dotyczą 1 kg ciasta.

źródło: o2.pl

Zobacz również: