Kamil Stoch

Nasz najlepszy skoczek narciarski właśnie zdementował plotki, które krążyły w mediach od jakiegoś czasu. Wydaje się, że Kamil Stoch czuł się zobligowany do tego po serii nie do końca prawdziwych informacji na swój temat. Przy okazji na jaw wyszła zaskakująca rzecz.

Kamil Stoch mówi o przyszłości

Od jakiegoś czasu lubiany sportowiec dzieli się z użytkownikami Instagrama ciekawostkami na temat skoków narciarskich. W najnowszym wpisie z cyklu “Ciekawostek”. Polak odniósł się do tematu, który od jakiegoś czasu bulwersuje opinię publiczną. Mianowicie chodzi o tegoroczny turniej Raw Air, który Kamil Stoch wygrał.

Stoch przyznał, iż do poruszenia tego tematu skłoniły go liczne zapytania internautów oraz nieścisłości, które narosły wokół nagród przyznanych we wspomnianym cyklu.

Przypomnijmy, że polscy dziennikarze alarmowali, iż nasz mistrz do tej pory nie otrzymał nagrody pieniężnej, która przysługiwała mu jako zwycięzcy Raw Air. Sprawa wydawała się o tyle bulwersująca, że nagroda rzekomo trafiła w ręce “trzeciego” w norweskich zmaganiach Markusa Lindvika. Mówiono o zlekceważeniu Kamila Stocha, a także problemach finansowych norweskiej federacji skoków narciarskich.

Tymczasem słowa “Rakiety z Zębu” rzucają na całą sprawę zupełnie inne światło. Jak wyznaje Kamil Stoch pieniądze za triumf w prestiżowym cyklu otrzymał bardzo szybko. Trzeba jednak dodać, iż kwota została proporcjonalnie zmniejszona, bowiem z 16 przeprowadzono tylko 9 serii rywalizacji.

To jednak nie wszystko. Stoch potwierdził, że nadal nie otrzymał słynnego “talerza”, czyli trofeum za zwycięstwo w cyklu Raw Air. Skoczek nie ukrywa, że bardzo zależy mu na tym, aby w końcu trafiło w jego ręce.

Co ciekawe, ów “talerz” jest ważny dla naszego sportowca nie tylko z powodów sentymentalnych, czy estetycznych. Okazuje się, że Kamil Stoch planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć miejsce, w którym znajdą się wszystkie jego trofea. Przypuszczalnie będzie to rodzaj muzeum poświęconemu naszemu skoczkowi narciarskiemu.

Zobacz również: