Grupa OLX znów rozsyła maile z ostrzeżeniami dla użytkowników. Warto zapoznać się z nowymi zasadami bezpieczeństwa, aby stracić pieniędzy. 

Grupa OLX już od jakiegoś czasu boryka się z dość sporym problemem w postaci oszustw. Jak wnioskujemy takie przypadki, mimo wielu ostrzeżeń ze strony firmy wciąż się zdarzają. Czy to częściej czy rzadziej. Oszuści tak się już „wycwanili” zwłaszcza na portalach transakcyjnych, że często trudno odróżnić co jest zweryfikowanym a portalem, a co zwykła ściemą. Stąd też cała akcja serwisu ogłoszeniowego.

Przy okazji warto zaznaczyć, że większości takie powiadomienia docierają do nas drogą mailową. Niestety często brane są za zwykły spam czy reklamę. Warto czasem jednak sprawdzić swoją skrzynkę elektroniczną i zwrócić uwagę na tytuł wiadomości od Grupy OLX.

Grupa OLX: „Uważaj na fałszywe przesyłki!”

„Uważaj na fałszywe przesyłki!” – brzmi tytuł ostatniej wiadomości od serwisu. Dotyczy ona między innymi nowo wprowadzonej usługi o nazwie: Przesyłki OLX. Niestety poza ty, że miało to ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu, przy okazji dało też więcej możliwości oszustom. „Skorzystało już z niej kilkadziesiąt tysięcy osób, bezpiecznie wysyłając przedmioty w różne rejony Polski” – deklarują twórcy strony.

Nowe opcja pozostawia jeszcze wiele do życzenia, bowiem OLX nie radzi sobie z nową sytuacją, z której chętnie korzystają oszuści. Jak piszą w mailu „docierają do nich również sygnały, że niektóre osoby próbują wykorzystać tę sytuację, by podsyłać ich Użytkownikom fałszywe linki do stron, przez które chcą wyłudzić dane” Stąd też inicjatywa ze strony OLX, aby korzystając z serwisu samemu też zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zakupów. Grupa podaje kilka rad, na co zwrócić koniecznie uwagę dokonując zakupu.

  • Cały proces kupna i sprzedaży przez Przesyłki OLX odbywa się na Twoim koncie. W żadnym kroku nie ma potrzeby wchodzenia w linki otrzymane w korespondencji. Uważaj przede wszystkim na linki wysyłane poza naszym serwisem, np. na Whatsappie lub przez SMS, nigdy nie klikaj w takie linki!
  • Pamiętaj, że OLX nigdy nie poprosi Cię o kod CVC/CVV do Twojej karty płatniczej!
  • Pieniądze trafiają do Sprzedającego na rachunek, który podał przy pierwszej sprzedaży, dzieje się to automatycznie po odebraniu przesyłki przez Kupującego i nie wymaga wchodzenia w linki otrzymane od Kupującego.
  • Jedyną stroną, do której przekierujemy Cię przy płatności, jest DotPay, której adres będzie się zaczynał od https://ssl.dotpay.pl/
  • Upewnij się, że adres strony OLX, z której korzystasz jest poprawny i zaczyna się od: „marketplace.olx.pl…”, „delivery.olx.pl…” lub „przesylki.olx.pl”
mat. prasowe

Zobacz również: