Tomasz Kammel

Bez wątpienia Tomasz Kammel wyraźnie dał do zrozumienia co sądzi na temat pogarszającej się sytuacji epidemicznej w kraju. Gwiazda TVP nie ukrywa z czyimi opiniami się zgadza, a które teorie uważa za mało rozsądne.

Tomasz Kammel o manipulacji i fake newsach

Gospodarz “Pytania na śniadanie” swój wpis na Instagramie skierował, przede wszystkim, do osób, które nie wierzą w istnienie pandemii koronawirusa. Tomasz Kammel nazwał takich ludzi “antycowidowcami” oraz “wyznawcami teorii spiskowych”.

Dziennikarz przypomniał jakie są zasady minimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19. Gwiazda TVP wspomniała o myciu rąk, noszeniu maseczki czy zachowaniu bezpiecznego dystansu. Jednocześnie Kammel podkreślił, iż uznani specjaliści z całego świata są zgodni, iż wspomniane kroki są w stanie zatrzymać “rozpędzonego” wirusa.

Jasne poglądy Kammela, co na to internauci?

Niestety, nadal wiele osób uważa, że koronawirusa nie ma lub nie jest groźny. Tomasz Kammel wysunął nawet tezę, iż sytuację w kraju pogarszają wszechobecne teorie spiskowe i fake newsy. Część społeczeństwa daje się zmanipulować autorom takich fałszywych informacji.

Lubiany prezenter telewizyjny przyznał, że kiedyś sam padł ich ofiarą. Jednak jedno wydarzenie zmieniło jego punkt widzenia. Chodzi o sytuację, która miała miejsce na planie programu “Pytanie na śniadanie”, którego gospodarzem od wielu lat jest Kammel. 

“Wiecie kiedy na zawsze dałem sobie spokój z teoriami spiskowymi? Po obejrzeniu w sieci filmu, który krok po kroku, jasno i przejrzyście udowadniał stosując analizę poklatkową, że akcja z wbiciem gwoździa w dłoń Marzeny przez pewnego magika była ustawką. Obejrzałem i prawie uwierzyłem. Prawie, bo przecież tam stałem, 20 cm obok Marzeny i widziałem przez co przeszła i jak dużą krzywdę jej wyrządzono” – napisał.

Szybko okazało się, że przekaz Tomasza Kammela z pewnością nie dotarł do niektórych użytkowników Instagrama. Pojawiły się pełne złych emocji komentarze pod wpisem gwiazdy TVP. Część osób wprost skrytykowała dziennikarza, twierdząc, że jako pracownik telewizji publicznej musi mówić to samo co politycy PIS.

“Ludzie zrozumcie, ze pan Kammel inaczej mowic nie moze o covidzie, maskach itp. Jest prezenterem TVP i innych mediow glownego slusznego nurtu. To zobowiazuje. Musi z czegos zyc. Dyskutowanie o powyzszych sprawach nie ma sensu”, “Może czas najwyższy odejść z tvp pis i przestać legitymizować tę bandycką tubę propagandową pisu.Nie rozumiem jak można pracować w takim szambie…” – czytamy w komentarzach.

  1. Sceny grozy na autostradzie. Kierowca ciężarówki zmarł w trakcie jazdy (WIDEO)
  2. Wszyscy Polacy będą testowani na COVID-19? Zaskakujący pomysł wyciekł do prasy
  3. Ryszard Kotys zmaga się z chorobą. Aktor „Świata według Kiepskich” zaniepokoił fanów
  4. Gnatowski wyznał to kilkanaście dni przed swoją śmiercią. Nie zdążył powiedzieć nic więcej
  5. Protest po decyzji TK przed domem Kaczyńskiego. Dziennikarz pokazuje jak było naprawdę!

Zobacz również: