testy na koronawirusa COVID-19

Koronawirus w szybkim tempie rozprzestrzenia się na świecie, a także w Polsce. Wobec tego polski rząd decyduje się wprowadzać kolejne obostrzenia i zamyka następne sektory gospodarki. Tymczasem zaskakujący pomysł na zwalczenie pandemii przekazał Mariusz Herman z Centrum Badań DNA.

Przetestują wszystkich Polaków na koronawirusa?

Dość zaskakująca wypowiedź ukazała się na łamach portalu INNPoland. Dotyczy ona opracowanego przez polską firmę szybkiego testu na koronawirusa. Wynik pozytywny bądź też negatywny poznamy już w ciągu kilku minut. Teraz Mariusz Herman z Centrum Badań DNA chce pójść o krok dalej.

“Jedyną szansą na opanowanie tej sytuacji jest naszym zdaniem jak najszybsze przetestowanie jak największej liczby osób i odseparowanie osób zakażonych od tych zdrowych” – wyjawił Herman w rozmowie ze wspomnianym wyżej portalem.

Warto zastanowić się, co oznaczają słowa “jak najszybsze przetestowanie jak największej liczby osób”. Można je interpretować na dwa sposoby. Pierwszy, to jak najszybsze testowanie wszystkich osób, wykazujących jakiekolwiek objawy, sugerujące COVID-19. A drugi, drogą, którą podąża m.in. Słowacja, przetestowanie wszystkich Polaków. Nawet tych, którzy objawów nie wykazują.

Rąbka tajemnicy uchylił sam Mariusz Herman z Centrum Badań DNA. Stwierdził, że istnieje plan przetestowania wszystkich Polaków (a więc niezależnie od wykazywanych objawów, czy kontaktu z osobami zakażonymi). “Taka operacja jest jak najbardziej możliwa do wykonania. Musi to być jednak odważna decyzja premiera: koniecznie tutaj byłoby zmobilizowanie profesjonalnych służb takich jak wojsko czy straż pożarna – przyznał na łamach INNPoland. “Herman przekonuje, że mamy gotowe rozwiązanie, które w ciągu kilku dni pozwoli przetestować nawet 30 mln osób” – czytamy dalej.

Co o tym wszystkim myślicie? Czy dalibyście się przetestować pod kątem koronawirusa nawet jeśli nie mieliście styczności z osobą zakażoną lub też nie macie jakichkolwiek objawów?

źródło: INNPoland

  1. Ryszard Kotys zmaga się z chorobą. Aktor „Świata według Kiepskich” zaniepokoił fanów
  2. Rafał Ziemkiewicz rozjuszył tysiące Polek. Wulgarny wpis o „kurew…”
  3. Smutne wieści w “Rolnik szuka żony”. Spotkało ją kolejne nieszczęście, na własne życzenie?
  4. Andrzej Duda podpisał nową ustawę o Funduszu Medycznym. Polacy czarno to widzą
  5. Będą zmiany w 500 plus? W budżecie zaczyna brakować pieniędzy na walkę z koronawirusem

Zobacz również: