Ryszard Kotys kadr Świat według Kiepskich
Ryszard Kotys jako Marian Paździoch / fot. kadr z serialu "Świat według Kiepskich"

W tym tygodniu prasę obiegła szokująca i bardzo smutna informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego. Uwielbiany przez wszystkich Arnold Boczek ze “Świata według Kiepskich” odszedł z tego świata niespodziewanie. Środowisko aktorskie, dziennikarskie a także wielu fanów jest poruszonych. Wszyscy ślą wyrazy współczucia w mediach społecznościowych. Media przypominają, że w nie najlepszej kondycji zdrowotnej jest także Ryszard Kotys. To aktor znany w serialu jako Marian Paździoch.

Ryszard Kotys podupadł na zdrowiu

Jak możemy przeczytać na portalu planeta.pl, Ryszard Kotys od wielu lat zmaga się z chorobą, a jego stan niestety się pogarsza. Sam aktor, znany głównie ze “Świata według Kiepskich” potwierdził te doniesienia jakiś czas temu w rozmowie z magazynem “Rewia”. Kotys ma wręcz gigantyczne problemy z orientacją w terenie.

“Gubię się dosłownie wszędzie (…) Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony” – wyznał serialowy Marian Paździoch we wspomnianej wyżej rozmowie.

Wszyscy pamiętają, że 2 lata temu Ryszard Kotys, według informacji przekazanych przez portal Onet, przeszedł poważne zapalenie płuc. Nie wiadomo, czy jego problemy z orientacją w terenie są powiązane z tą chorobą czy ma na to wpływ zupełnie co innego. Fakt jest jednak taki, że fani “Świata według Kiepskich” są przerażeni. Wszyscy trzymają kciuki, aby Kotys wrócił do jak najlepszej kondycji zdrowotnej.

Kotys nie wróci już na plan „Świata według Kiepskich”?

Zwłaszcza, że w mediach zaczęły się pojawiać informacje o tym, że odtwórca roli Mariana Paździocha nie zagra w nowych odcinkach “Świata według Kiepskich”. Sprzeczne doniesienia zostały jednak rozwiane przez… koronawirusa. To właśnie pandemia pokrzyżowała plany produkcji nowego sezonu popularnego sitcomu telewizji Polsat.

Jedno jest jednak pewne, jeśli nowe odcinki się kiedykolwiek pojawią, to nie zobaczymy w nich zmarłego już Dariusza Gnatowskiego. Nie wiadomo też, czy stan zdrowotny Ryszarda Kotysa pozwoli mu wrócić na plan. Mamy nadzieję, że tak, bowiem strata dwóch tak wielkich postaci to zdecydowanie za dużo… Wbrew pozorom przerwę w nagraniach, Kotys może wykorzystać na poprawę swojego zdrowia, by przy najbliższej sposobności wrócić na plan zdjęciowy.

A to wszystko dlatego, że Kiepscy bez Arnolda Boczka (Dariusz Gnatowski) i Mariana Paździocha (Ryszard Kotys) to niestety już nie to samo. Póki co, możemy podziwiać stare odcinki. Te wciąż bawią i pokazują doskonałą grę aktorską, kreującą niesamowite postacie. Nie tylko Boczka, Paździocha, ale też Ferdka czy Waldusia i wielu, wielu innych.

źródło: Planeta, Rewia, Onet, mat. prasowe

Zobacz również: