Kierowca ciężarówki zmarł w trakcie jazdy

Dopiero w takich momentach, jak ten zaczynamy doceniać ciężką pracę, jaką na co dzień wykonują kierowcy ciężarówek. Do prawdziwych scen grozy doszło na jednej z rosyjskich autostrad. Kierowca ciężarówki zmarł w trakcie jazdy, a jego zestaw dosłownie lawirował po wszystkich możliwych pasach ruchu.

Kierowca ciężarówki zmarł w trakcie jazdy

Szokujące nagranie pojawiło się w rosyjskim Internecie. Opublikował je znany portal RuNews24 na Youtube. Nagranie pochodzi wprost z kamerki samochodowej osobówki, która poruszała się autostradą w tym samym czasie, co kierowca, który zmarł w trakcie wykonywania swojej pracy. 

„Czerwone Volvo FH, ciągnące naczepę z kontenerem morskim, przez dwa kilometry lawirowało po wszystkich czterech pasach ruchu. Pojazd odbijał się od barier, doprowadził do niegroźnej kolizji z autem osobowym, a jednocześnie nie przestawał się toczyć” – czytamy na portalu 40ton.net.

Wszystko dokładnie widać na amatorskim filmiku, zamieszczonym w sieci. Rosyjski portal RuNews24 opisuje, że wszyscy podróżujący w tym czasie autostradą nie mogli nadziwić się zachowaniu ciężarówki. Początkowo podejrzewali, że kierowca zestawu mógł zasłabnąć. Ich podejrzenie wzbudziło to, że przez uchylone okno kabiny nie było nikogo widać. I faktycznie, mężczyzna zsunął się ze swojego fotela na dół. Nikt jednak nie brał pod uwagę najgorszego scenariusza, który okazał się prawdą – kierowca zmarł w trakcie jazdy.

Zmarł w trakcie jazdy, a jego zestaw „skakał” z lewa do prawa

 

„Po nieco ponad dwóch kilometrach ciężarówka w końcu wyhamowała na jednej z barierek. Choć były próby, by zatrzymać ją znacznie wcześniej, przy użyciu innego zestawu” – opisuje sceny grozy, które wydarzyły się na autostradzie portal 40ton.net, powołując się na informacje uzyskane od RuNews24.

Powyższa sytuacja wyraźnie pokazuje, jak ciężka jest praca kierowcy ciężarówki. Choć niektórych kują w oczy wysokie zarobki kierowców, to praca ta wiążę się z wieloma wyrzeczeniami. Z dala od rodziny, ciągły wyścig z czasem, cierpliwość, koncentracja bez względu na pogodę, spanie w szoferce – to tylko jedne z naprawdę wielu rzeczy, świadczących o tym, że praca za kółkiem to ciężki kawałek chleba. Kierowcy popularnych TIR-ów (choć sami nie lubią tego określenia) pracują po nawet kilkanaście godzin dziennie. Warto ich docenić, a nie zaglądać wyłącznie w portfele.

źródło: 40ton.net, RuNews24

  1. Wszyscy Polacy będą testowani na COVID-19? Zaskakujący pomysł wyciekł do prasy
  2. Ryszard Kotys zmaga się z chorobą. Aktor „Świata według Kiepskich” zaniepokoił fanów
  3. Andrzej Duda zakażony. Wiemy, jaki jest stan zdrowia Prezydenta (NOWE INFORMACJE)

 

Zobacz również: