Rafał Ziemkiewicz

Zaognia się sytuacja na ulicach wielu polskich miast. Coraz więcej Polek oraz Polaków protestuje przeciwko, ich zdaniem, skandalicznemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Swoje „trzy grosze” postanowił dorzucić także Rafał Ziemkiewicz. Zdaniem wielu osób, były już komentator polityczny TVP przekroczył wszelkie granice. „Niebywały pokaz chamstwa” – czytamy w komentarzach pod opinią Ziemkiewicza. Zobacz, co takiego napisał.

Rafał Ziemkiewicz pisze o „kurewkach”

Na dzisiejszy dzień zapowiedziane zostały kolejne protesty w Warszawie, ale także wielu innych miastach Polski. Wszystko to wyraz sprzeciwu wobec orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protestujący zbierają się na ulicach, ale także pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Dochodzą słuchy, że próbują zaczepiać również sędzinę TK, Krystynę Pawłowicz.

Teraz ich gniew może skoncentrować się na Ziemkiewiczu. Rafał Ziemkiewicz, zdaniem wielu, obraził dziesiątki tysięcy Polek. Wystarczyły dwa wpisy, by na jego Twitterze rozpętała się burza, jakiej świat social mediów dawno nie widział.

To jeszcze nic, bowiem chwilę później, Rafał Ziemkiewicz „poleciał” jeszcze, jak to mówi młodzież „grubiej”.

Najbardziej kontrowersyjny jest zwłaszcza fragment, w którym Ziemkiewicz używa słów: „wśród manifestujących dominuje typ agresywnej, wulgarnej kurewki”Zdaniem wielu, były już komentator TVP przekroczył wszelkie granice dobrego smaku i popisał się niebywałym chamstwem. 

„Te kobiety same wyszły na ulice. Nikt ich nie zmuszał do niczego. Kurewek może w TVP poszukaj”, „Pan ma w ogóle czelność pouczać ludzi co do stosowanego przez nich języka bądź ich zachowań?”, „Sam od dawna wyglądasz jak wulgarna pisowska kurewka, a twoje zbydlęcenie osiąga kolejne szczyty”, „Znikniesz razem z tą popsutą władzą, nażryj się jeszcze, nassaj kleru póki możesz, obrzydliwy propagandzisto” – czytamy w komentarzach (pisownia oryginalna).

Jak widać, wojna polsko-polska trwa w najlepsze, a Rafał Ziemkiewicz dolał oliwy do ognia. Wydaje się jednak, że tym razem mógł się ugryźć w język, bowiem takie wpisy niczemu dobremu nie służą. Komentator sceny politycznej mógł w zdecydowanie w bardziej parlamentarnych słowach wyrazić swoją opinię.

Zobacz także

  1. Monika Zamachowska pokazuje porażające zdjęcie. Dziennikarka przyznaje, że czuje się źle
  2. Monika Olejnik apeluje do rządu o pomoc. Wzięła sprawy w swoje ręce
  3. Coraz gorszy stan Benedykta XVI. Z Watykanu docierają niepokojące wieści

Zobacz również: