Wojciech Mann

Nie milkną echa ostrej wypowiedzi, której podczas programu Tomasza Lisa udzielił Wojciech Mann. Zdaniem byłego dziennikarza Radiowej Trójki a także prowadzącego “Szansy na sukces” rozumni ludzie wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo. Czy sam się zrzeknie obywatelstwa? Pojawiły się nowe okoliczności.

Wojciech Mann w ostrych słowach o polskim obywatelstwie

Mann przez większość swojej kariery związany był z Telewizją Polską, a najbardziej zapamiętany został z muzycznego show “Szansa na sukces”. Współpracował też z publicznym nadawcą na różnych antenach Polskiego Radia. Dziś jednak nie jest mu po drodze ani z TVP, ani z Polskim Radiem, czego dowodem może być wizyta w programie Tomasza Lisa oraz krytyczna ocena bieżącej sytuacji w naszym kraju.

“Rozumni ludzie wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo” – wypalił Wojciech Mann podczas rozmowy z Tomaszem Lisem. Opinia ta, co tu dużo mówić, zbulwersowała ogrom polskiego społeczeństwa. Mało tego, część osób zastanawia się, czy Mann w zgodzie z tym co powiedział, jeśli jest rozumny, to zrzeknie się obywatelstwa, skoro Polskość tak bardzo go boli?

“Sprawdzam” powiedział między innymi poseł Kazimierz Smoliński, który do polskiego parlamentu dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości. Smoliński odniósł się do słów, które wypowiedział Wojciech Mann na swoim Twitterze. “Panie Mann, zrzeczenie się Polskiego obywatelstwa nie jest takie trudne. Jak tak Panu wstyd to chętnie pomogę, z formalnościami” – napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

To jeszcze nie wszystko, bowiem Smoliński otwarcie przyznał co sądzi o Wojciechu Mannie. „Mnie osobiście jest wstyd za ludzi, którzy wstydzą się własnej Ojczyzny. Tak, wstyd mi za Pana, Panie Mann” – grzmi polityk.

Co widać, Wojciech Mann rozjuszył swoim wpisem wielu Polaków. I choć zapewne można podejrzewać, że użył nieodpowiednich słów, to mleko już się rozlało. Wiele osób twierdzi, że straciło szacunek dla Manna a z legendy dziennikarskiej stał się … (niech każdy się domyśli). Co o tym wszystkim myślicie? Czy takie wypowiedzi są na miejscu, czy jednak Mann przekroczył granicę, której nie powinien pokonywać – granicę dobrego smaku?

Zobacz także

  1. Doda wyjawiła, że robi to z przyjacielem. Mąż tylko się przygląda?
  2. Sceny grozy na autostradzie. Kierowca ciężarówki zmarł w trakcie jazdy (WIDEO)
  3. Tomasz Kammel wie dlaczego jest tak źle. Wystosował nawet apel do Polaków

Zobacz również: